Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tejtermékek valóban mérgezőek?

A tejtermékek valóban mérgezőek?

Figyelt kérdés
Én ezt csak ma hallottam rokonomtól, hogy állítólag a marhákat beoltják egy anyaggal(nem részletezte), és ez az anyag bekerül a tehéntejbe stb, ami az emberi testbe gyulladásokat okozhat. Tej, túró, sajt stb mind ilyen veszélyes anyagot tartalmaz. Ez igaz lehet?
2023. márc. 1. 18:48
A kérdező szavazást indított:
Igaz
Hülyeség
23 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Próbálj minél kevesebbet beszélni ezzel a kedves rokonnal.
2023. márc. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nekem is furán hangzott, gondoltam megkérdezem a népet.
2023. márc. 1. 18:54
 3/16 anonim ***** válasza:
36%
Én kerülöm a tejtermékeket, nem vagyok borjú.
2023. márc. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Sok olyan metaanalízis született az elmúlt években, ami a tej/tejtermékek rendszeres fogyasztása és különböző onkológiai, endokrinológiai, belgyógyászati kórképek között szignifikáns összefüggést állapított meg, ezért dietetikai szempontból jobb alternatíva lehet a különböző növényi tejek/italok integrálása az étrendbe:

[link]

[link]

Az is tény, hogy a marhákat nagyiparilag dozírozzák szteroidszármazékokkal és antibiotikum készítményekkel, amik természetesen éppen ezért jelen vannak húsukban, tejükben is, de hogy a tej "mérgező" lenne, az nettó laikus baromság. Nem mérgező, maximum nem egészséges.

2023. márc. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 elistvan válasza:
24%
Kedves 4-es, és akkor mi van táptalajjal amin azok a növényi tejekhez használt növények nőnek? Műtrágyázás megy ott is szerintem.
2023. márc. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
18%
A tejet a tehén adja. A marha meg hím ha minden igaz.
2023. márc. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

"tejet a tehén adja. A marha meg hím ha minden igaz"

Hát nem minden igaz. A marha az állatfaj neve. A tehén (aki a tejet adja) a nőstény, a hím a bika.

2023. márc. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

"mi van táptalajjal amin azok a növényi tejekhez használt növények nőnek? Műtrágyázás megy ott is szerintem"

A műtrágyázás (pl. ammónium-nitrát) anyagbázisára és felhasználására elképesztő szigorú szabályozások vannak mind az Unióban, mind az Egyesült Államokban. Eddig semmilyen kutatási anyag nem erősítette meg azt, hogy a növényi élelmiszerek (pl. a növényi italok) fogyasztása iparilag problémás lenne fiziológiai szempontból. Nem kétlem, hogy egyszer majd lesz erre is tanulmány, de egyelőre nincs, így kénytelenek vagyunk az aktuális szakirodalomból kiindulni.

2023. márc. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
Lényegében igaza van, illetve a tej önmagában nagyon sok növekedési hormont tartalmaz, ami rákkeltő lehet.
2023. márc. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
No meg elég sok vitamint is tartalmaznak.
2023. márc. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!