Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az hogy nem szeretem...

Miért van az hogy nem szeretem a szénhidrátokat, a növényeket, általában a köreteket és társai, mindig csak a húst a sajtot a zsírt a fehérjét ezeket kívánom csak?

Figyelt kérdés
Tehát amikor ebédelek és akkor mindig a húsra vágyok vagy a sajtra, köretet alig eszek egy kis pici sali és társai de nem vonzanak nem kívánom őket, de vacsoránál is pici kenyér de nem szeretem a kenyeret, inkább az ilyen sajtkrémeket, felvágottakat, húsokat sajtokat ezekért vagyok oda...
2023. márc. 19. 11:16
 1/1 anonim ***** válasza:
52%
Mert ilyen a preferenciád, az ízlésed, meg valószínűleg így is szocializálódtál. Én 20 éves koromig alig ettem zöldséget, gyümölcsöt. Ha valamibe nem volt hús vagy hal, akkor meg se ettem, mert hogy se nem ízlik, se nem tudok jól lakni vele (nyilván ez alaptalan hülyeség volt, de akkor még ennyire voltam képben). Bármilyen zöldséges kaját is csinált anyám vagy nagymamám, nekem kellett hozzá kirántani legalább egy szelet karajt, hogy megegyem, mert magában olyan snassznak találtam. De egyébként pont az is volt a baj, hogy ők is mindent húst hússal, halat hallal (apám nagy horgász), sajtot sajttal, tojást tojással ettek, és ez nyilván rám, és a testvéremre is hatással volt, hiszen így nőttünk fel. Aztán 20 éves koromban összejöttem a vegán barátnőmmel, és kitárult a világ. Ma már jóformán vegetáriánus vagyok, pedig egy pár éve a jó isten se nézte volna ezt ki belőlem. Kiderült, hogy szimplán csak anyám és nagymamám ízvilágát szoktam meg, akik mivel a lehető legmesszebb álltak a vegán konyhától, ezért a zöldséges ételeket sosem készítették el jól, finoman. Aztán jött barátnőm, és olyan ízeket, fűszereket, zöldségeket, hüvelyeseket, gabonákat, magvakat ismertetett meg velem, amikről előtte még csak nem is hallottam, pedig tök alap dolgok, csak mi nem ettük otthon, nem volt az étrendünk része. A kulcs az, hogy hogyan van elkészítve a zöldséges főétel vagy a köret. Ha finoman, ízesen, fűszeresen, akkor hidd el, hogy azokat is fogod annyira kívánni, mint a húsokat.
2023. márc. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!