Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi szénhidrátot és zsírt...

Mennyi szénhidrátot és zsírt kéne fogyasztanom?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy szálkásítás alatt 2-2.5 gramm fehérje / testsúly kg kell.


Tömegelés alatt 1.5-1.8 is elég…


A többiből mennyi kell?



2022. aug. 13. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Ha naturál hobbigyúrós vagy, akkor élből nem tudom, hogy mit tömegelsz, meg mit szálkásítasz, de abban nagyjából igazad van, hogy szálkásítás során (kalóriadeficitben) az egyén jobban jár az izomegtartás optimalizálása végett, ha magas fehérjebevitelt követ. Én azt mondom, hogy ha a napi 1,5 g/tskg fehérje megvan (tömegeléstől-szálkásítástól függetlenül), akkor már nem a proteinen fog múlni a fejlődésed, a 2,5 g/tskg fehérjét pedig teljesen fölöslegesnek érzem, de a tanulmányok valóban azt mutatják, hogy addig még TALÁN érdemes lehet elmenni, ha ki akarjuk maxolni ezt a faktort.

Zsírból egészségügyi okokból nem érdemes napi 1 g/tskg fölé menni, szénhidrátból pedig annyit érdemes fogyasztani, hogy a kalórikaretedbe beleférj. Ez egyéni, valakinél 2,5 g/tskg, de valakinél 4 g/tskg. Embertől, céltól, helyezettől, kalóriakerettől, vércukortól, ezer dologtól függ.

2022. aug. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%
Testömeg kilónként 1-1,5 gramm fehérje bőven elég, de azt is zsírmentes testtömegre kell érteni. Megehetsz te egy nap 300 gramm fehérjét is, csakhogy annyi nem fog soha az életben beépülni naturálban.
2022. aug. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

40x-es fehérje a tuti, Drugs Bunny is attól lett dagadt.


Viccet félretéve, az előzőek jól mondták, 1-1.5x elég fehérjéből, 1x zsírból, a ch meg változó, nézd meg, mennyi az amennyitől még nem zsírosodsz.

2022. aug. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!