Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történik az emberi testtel...

Mi történik az emberi testtel ha nem eszik 1-2 vagy akár 3 napig? Csak folyadékbevitel van, de szilárd tápanyag nincs.

Figyelt kérdés
Keresgéltem a neten de nem igazán találtam olyan cikket erről a témáról ami részletezi,hogy 1 nap után szédülni kezd pl az ember, 2 nap után intenzív gyengeség vagy hasonlók. Egyszer volt eddig ilyen hogy 24 óráig nem érkeztek,akkor fizikális gondjaim nem voltak, inkább mentális problémák jöttek elő. Agresszívabb lettem, nehezen tudtam gondolkodni stb.

2023. ápr. 1. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A folyadék a fontos.A szervezet elkezdi felélni a tartalékokat.
2023. ápr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Olvass utána a ketogén diétának, mert ott a kezdésnél hasonlók a tünetek. Az, hogy a te kérdésedben zsírt és fehérjét sem eszel, tünetek szempontjából nem számít olyan sokat.


Emellett nagyon függ a válasz a delikvens anyagcseréjétől. Ha már gondok vannak a szénhidrát anyagcserével, akkor jobban kell rosszullétre számítani. Egészséges emberben ilyenkor is beszabályzódik a vércukorszint egy normális értékre, és nem lesz baj, maximum pszichés alapon. Ha a szénhidrát tartalék kifogy, akkor elkezd a szervezet fehérjéből gyártani, de persze a felhasználást is lecsökkenti, ennek a hatását érezted. Cserébe stabil lesz a vércukorszint, ennyi előnye van. Amire nem muszáj szénhidrát, arra zsírt használ a szervezet, de az lassabb, így pl csökken a fizikai aktivitás intenzitása (ne akarj sprintelni, de egy gyalogtúra menni fog).

2023. ápr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmi
2023. ápr. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Glukoneogenezis. Ha nem muszaj, nem irom le a biokemiai mechanizmusát, a lenyeget leirta a 2es. Kockázatos, orvossal konzultalj a ketogen dieta elott.
2023. ápr. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy kihányja az ember a gyomorsavat, a szervezet kilöki.
2023. ápr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!