Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Candida diétában használható...

Candida diétában használható kókuszliszt, lenmagliszt, vagy tökmag liszt?

Figyelt kérdés
Candida diétázom, és kiderült, hogy glutén érzékeny lettem...nagyon nehéz étrendet összeállítani, mert amit a candida miatt ehetek, azt a gluténérzékenység miatt nem. Valaki tud nekem segíteni?

2015. nov. 13. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Amelyikben a legkevesebb zsiradék és CH van, azt használd. Még mindig jobbak a felsoroltak szerintem, mint a lisztérzékenyeknél leggyakrabban használatos rizs-kukoricaliszt keverék. Nem irigyellek egyébként, mert annyi mindenben van glutén, amiről nem is gondolnànk, nagyon oda kell figyelni. :/
2015. nov. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Á, a glutént nem nehéz elkerülni, ha csak alapanyagokat vesz az ember... S annyi mindent lehet enni (mondom én glutént, laktózt, cukrot és keményítődúsabb ételeket kerülőként, aki húst sem szokott enni... azért eleinte kicsit bajban voltam. de csak a glutén elhagyása pofonegyszerűnek tűnik számomra, a párom is meglépte egyik napról a másikra, pedig addig kenyeret evett kenyérrel).


Sosem tudom pontosan, milyen a Candida diéta, lehet, hogy abba belefér a kókuszliszt nagyobb mennyiségben is, az enyémbe nem, mert túl szénhidrátdús. A lenmagban inkább élelmi rost van, a lisztjével már nem vagyok képben, engem a felszívódó szénhidrát érdekel, az pedig a zsírtalanítással tuti nem jelenik meg benne spontán.

Szerintem a tökmagliszt is OK, a kókuszlisztnél kevésbé szénhidrátosabb, viszont nagyon fehérjedús.


A szénhidrátszegény gluténmentesség miatt "liszt" terén eléggé paleósan kell enned vagy kihagyni az egészet. Elvégre nem muszáj ilyesmit enni, de persze ezt nem mindenki tudja könnyen megoldani, én magam is évekig félig magkenyereken éltem s máig van némi szerepük az életemben.

2015. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!