Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy 16 éves lánynak tilos...

Egy 16 éves lánynak tilos fogyókúráznia?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, és szeretnék fogyni, nem sokat csak 3-4 kilót. De nem tudom hogy mennyire ártalmas a szervezetemnek, vagy egyáltalán ártalmas-e a fogyokúra.
2010. okt. 9. 11:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
3-4 kiló az nem sok fölösleg, egyél kevesebb szénhidrát, kevesebb cukor, csoki, torta stb.már azzl is sokat segítessz a dolgon. Ne koplalj légyszíves, nem tesz jót a fejlődő szervezetednek.
2010. okt. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Elsősorban mozogni kell, nem rögtön ételmegvonással kell kezdeni! Sokkal hatásosabb ha lefutsz napi 2000-2500m-t.
2010. okt. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Fogyni szabad, 3-4 kilót főleg. De csak akkor, ha valóban van rajtad ennyi felesleg. Nem írtál magasságot és súlyt, pedig az fontos lenne. Amit nem szabad: koplalni.

Ha ezt sporttal fogyod, nem lehet baj.

2010. okt. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 16 éves leányzó: Miért van az, hogyha van egy kis tulsulyotok, azt mindjárt fogyókúrával akarjátok leadni? Mert szenvedni muszáj?

Egyszerűen mozogj, tornázz többet. Tini korban 5 helyett kell enni. Jól ellátni a szervezetet mindenfélével, ami kell a fejlődéshez. És futni, sétálni minél többet. Semmiképp nem éheztetni.

2010. okt. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Ne fogyózz.Igyál napi 5-6 liter vizet (ne szénsavast),és hidd el egy két-három hét után látványos változás lesz.

Nem csak a kilók mennek,hanem a bőröd is szebb lesz.

Azzal h koplalsz először is fel fognak jönni a kilók,és csalódni fogsz.Ha mindenképpen az étrendeden is változtatni akarsz,akkor egyél tejes kiörlésü kenyeret,felejtsd el a péksütiket,és az édességeket.Vmint térj át a fehér húsokra.


Sok sikert.

2010. okt. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

5-6 liter? Vizsgáltasd ki magad, ennyit a cukorbetegek isznak, viccen és leoltáson kívül.


Igen, sokat kell inni, de mint mindenben, azért itt törekedni kell a normálisra. 2-3 liter bőven elég, a többi "nedvességet" az ember levessel, gyümölcsökkel, zöldségekkel veszi magához.

2010. okt. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Figylej,én a saját tapasztalataimat irtam le.Nekem igy sikerült,és még rajtam kivül négy barátnőmnek is amikor ezt javasoltam neki.

És az edzőm hitelességét ne rombold le.

Nincs igazad...Valóban fontos a gyümölcsök bevitele,de a fogyókúra helyett inkább igyon vizet többet..

2010. okt. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem nem hiteles az az edző, aki olyan dolgokat állít, mi több, javasol embereknek, ami életveszélyes is lehet. (Úgyhogy lerombolni nem nagyon van mit.) Ne haragudj, de jobban hiszek egy 12 évig tanult orvosnak (egyetem + szakvizsga), mint egy edzőnek.

Eliszem, hogy lefogytál a barátnőiddel együtt, egy 16 évest napi 5-6 liter víz megivására bíztatni ettől függetlenül felelőtlenség. A túlzásba vitt folyadék ugyanúgy tönkreteszi a vesét, mint a kevés. De van normális középút. Arról nem beszélve, hogy a túlzott vízbeviteltől felbomlik a szervezet ionháztartása.


De beírod ezt a baromságot pár helyre, 10 hozzászólóból 9 csont nélkül beveszi. A betegséggel utána ők kűzdenek, nem te. Persze, lehet mondani, hogy neked sincs semmi bajod... hát, örülj neki. De egy 16 évest ne tegyél tönkre.


Attól, hogy valami normális mennyiségben egészséges, még nem biztos, hogy nagy mennyiségben is. A vitaminokra is szüksége van a szervezetednek, de ha túladagolod őket, bele is halhatsz. A víz pont ilyen. Nem állítom, hogy ha néha-néha egy forróbb nyári napon megiszol 5 liter vizet, akkor azonnal véged. De ha életvitelszerűen csinálod, annak nem lesz jó vége.

2010. okt. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Megjegyzem, én nem írtam olyat, hogy a kérdező fogyókúrázzon. Erre speciel nem tértem ki, bár ez volt a kérdés, csak a hozzászólásodra reagáltam. De akkor a kérdésre is válaszolok (bár a 15.14-es hozzászólásban is megtettem):

de igen, 16 évesen ártalmas lehet a fogyókúra, vagyis a koplalás. Ha valóban szükséges fogyni, azt egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozással lehet és sporttal. A kiegyensúlyozottba nem fér bele semmi, ami szélsőséges, semmi, ami tilos (itt nem arról beszélek, hogy van, ami nem ajánlott, hanem pl. a teljes szénhidrátmegvonásról vagy egyoldalú diétákról), semmi, ami a normálistól eltérő, pl. 5 liter víz. Ha valamit kúraszerűen kell csinálni, fogyó-"kúra" vagy valameddig tartó diéta, az már alapból nem jó, mert ha vége és visszatért az eredeti táplálkozási szokásaidhoz, ugyanúgy meghízol tőle, mint korábban. Aztán fogyszókúrázol, aztán visszahízol, megint fogyókúrázol... ezt így nem lehet. A jó fogyókúra nem "kúra", hanem élethosszig tartó kiegyensúlyozott táplálkozás. És mellette a sport, ebben az egyben egyetértek az edzővel. De ismételten hangsúlyoznám: az edző feladata az edzés, nem annak "feltalálása", hogy napi hány liter víz fogyasztása egészséges. Ha muszáj, olvasson utána szaklapokban, orvosi könyvekben, és ne "tudományosnak látszó" Kiskegyed-cikkekből tájékozódjon.

(Ha tanulta valami szakbarbártól az edzői képzés alatt, az se hat meg különösebben, a tény ettől még tény.)

2010. okt. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Még nem haltam bele,de rajta vagyok,mert nem fogom abbahagyni,azért mert te egy fél oldalon át tudod magyarázni az igazad.Orvostudományin tanulok 3éves vagyok,és ilyenről nem hallottam még...

na mindegy :)

2010. okt. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!