Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen emésztőrendszeri...

Milyen emésztőrendszeri betegségre utalhatnak ezek a tünetek?

Figyelt kérdés
1 hónapja kezdődött bal oldali fájdalommal (bordáknál). Ez nagyjából 1,5 hét után elmúlt, aztán minden kiadósabb étkezés után órákig böfögnöm kellett. Égett a gyomrom is néhány napig. Pár napra visszatért a bal oldali fájdalom, aztán megint elmúlt. 1 napig hőemelkedésem volt, elment az étvágyam, alig bírok enni és fel vagyok puffadva, folyamatosan finganom kell. Tehát a tünetek egyenként jelentkeznek, nem pedig egyszerre és nem tudom összefüggnek-e. A háziorvosnál voltam, elküldött vérvételre és hasi ultrahangra, nem vezetett eredményre, nem találtak eltérést. Gasztroenterológusnál is voltam konzultáción, felírt savcsökkentő gyógyszert, mondta ha súlyosbodnak a panaszok, akkor endoszkópiás vizsgálat kellene, szerintetek milyen betegség lehet ez?
2023. ápr. 25. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyomor és vastagbértükrözés nélkül ezt nem lehet megállapítani, pont ezért mondta az orvos is azt amit.


Nem kellemes beavatkozás (nekem volt, viszont én magánban voltam és rendes altatással csinálták, szóval nyilván én nem éreztem semmit), de ha panaszod van akkor érdemes megnézetni.

2023. ápr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is magánrendelésen voltam, ott is csináltatnák a vizsgálatot is, viszont ott csak "bódítanak", ami nem tudom mit takar.
2023. ápr. 25. 18:56
 3/3 anonim ***** válasza:

A bódítás az, hogy azt sem tudod hol vagy, de ébren vagy, tudsz menni, csak nem tudod hova mész, meg miért. Kb mint egy hullarészeg ember. Viszont a garatreflexet nem kapcsolja ki, így simán öklendezhetsz mint állat, mert ledugnak egy csövet a torkodon.

(altatásnál nem tudom, hogy van-e öklendezés)

2023. ápr. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!