Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mézfogyasztástól lehetek -e...

Mézfogyasztástól lehetek -e pattanásos?

Figyelt kérdés

Mostanában eléggé pattanásos vagyok, és nem tudom hogy a méznek köze van -e hozzá.

Nem bolti mézet fogyasztok, hanem termelőtől veszem.


Nem hinném, hogy allergiás lennék rá, mert akkor durvább tünetek lennének. Tényleg csak azt veszem észre, hogyha folyamatosan mézet fogyasztok, mintha több pattanásom lenne, pedig most már napi 1 nagykanállal nem is eszem többet.


A virágporra allergiás vagyok, nem tudom hogy az esetemben ajánlott lenne -e mézet fogyasztani...?


Köszönöm.


2023. ápr. 29. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mire vagy miért eszel mézet?

Egyébként szerintem okoz pattanást, ahogy a mogyoró is agy a sós chips vagy a túl sok cukros üdítő, édesség.

"Sweeteners, including cane sugar, maple syrup, honey, and even agave, can increase your risk of acne by as much as 30%."

Ezt egy bőrgyógyász oldalán találtam, magyarul: 30%-al növeli a pattanás keletkezésének esélyét az édesítők, beleértve a nádcukrot, a juharszirupot, mézet és agave szirupot.

2023. ápr. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szuper, köszönöm, akkor szerintem hanyagolom.


Csak egészségjavítás és betegség-megelőzés céljából fogyasztottam volna.

2023. ápr. 29. 21:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Kiegészítésképp:

"A virágporra allergiás vagyok, nem tudom hogy az esetemben ajánlott lenne -e mézet fogyasztani...?"


Nem tanácsos.

2023. ápr. 30. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!