Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Glutenerzekenykent hogy...

Glutenerzekenykent hogy oldjatok meg a családban a rokonoknal az evést?

Figyelt kérdés
Visztek magatoknak flutenmentes pogácsát sütit, kenyeret? Vagy nézitek h más eszik? Vagy eszitek a glutenest akkor is ha nem kéne?
2023. máj. 7. 22:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Javitas: glutenmentes
2023. máj. 7. 22:24
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Helyzetfüggő, valahol tudom, hogy figyelnek erre, ahol pedig tudom, hogy nem, vagy esélyes, hogy nem lesz nekem való kaja, oda viszek. Ha nincs mentes kajám és csak gluténos kaja van, akkor csak nézem. Nem kicsit veszélyes játék érzékenyként glutént enni, szóval ezt semmiképpen ne tedd, akárki akármennyire erölteti.
2023. máj. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Zcom09 ***** válasza:
100%
Álltalában viszek saját sütiket, vagy ha közeli rokon akkor ő vesz olyan csipszet vagy valamit ami mentes.
2023. máj. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na nálunk ez nem így van sajos. Vagy nézem vagy eszek. De ezek után lehet vinni fogok.
2023. máj. 8. 19:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Viszek ajándékba olyant amit ehetek. Úgyis megkínálnak vele. Ha nincs rá mód, akkor nem eszek semmit.
2023. máj. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne egyél glutént egy falatot sem, ha érzékeny vagy rá, visszafordíthatatlan károkat tud okozni és sajnos azt tapasztalom, hogy a kívülállók sokszor nem bírják ezt feldolgozni.


(első válaszoló voltam)

2023. máj. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Viszek magammal sós apróságot, de bizony akad olyan kedves rokon, aki "jaj kivettem a levesből neked a tésztát, úgyhogy eheted". Na, igen, akkor ott semmit nem eszek meg, mert aki ilyen tuskó, tuti nincs tiszta gm étel.


De a családom 99%-a figyel rá, nem kérem, hogy külön főzzenek nekem, de aznap rizsliszttel sűrítenek, vagy nekem főznek ki külön tésztát a ragu mellé, nem nokedlit kapok, de pl a barátom édesanyja azóta a grízgaluskát is külön főzi a levestől :)

2023. máj. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De miért eszel gluténosat? Jó, hogy totál tönkreteszed a szervezetedet? Mert egy falattal is fellobban a gyulladás és autoimmun folyamatok, ami ma lehet nem okoz panaszt (én pl kb belehalok, úgy fáj), aztán lehet elrákosodik - igen, folyamatos gluténterheléstől ez is lehet a vége.
2023. máj. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jó h mondod! Nem tudtam ezt! Azt hittem visszaregenerqlodik a belbolyhok.


A glutént patkobelben bontja vmi ha jó a gyomorsav akkor a glutént is bontja jobban ha ürül az epe.

2023. máj. 11. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!