Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek ha alig tudok...

Mit tegyek ha alig tudok ételt vinni a szervezetembe?

Figyelt kérdés
Mentális beteg vagyok, középfokú depresszós aminek étvágytalanság az egyik tünete tehát többek között ezért lehet. Mostanra kezdem elveszíteni a betegtudatom és ezért nem tudom biztosra mondtani, hogy már jól vagyok és kigyógyultam. Volt egy hetem ami iszonyat stresszes volt keveset ettem és azt is az idegtől remegve visszahánytam. Összeszűkült a gyomrom, anyám folyamatosan dühös rám, hogy hív enni de nem megyek, vagy egyszerűen nem vagyok éhes vagy pedig valójában éhezem. Csak egyszerűen ránézek az ételre és elfordítom a fejem, nem akarok ránézni, egyszerűen képtelen vagyok megenni, ha meg próbálkozom akkor utána órákig rosszul leszek, nagyon kellemetlen és megterhelő feladat nekem az étkezés, egyszerűen még az édességek, gyorskaják sem mennek le nekem tehát finnyás az nem lehetek. Amiket régebben szerettem azokat sem tudom elfogyasztani, nagyon keveset eszek ezért, most is elkeztem vacsorázni és egyszerűen pár falat után köszködve nyeltem le, próbáltam nem kiköpni és öklendezni. Ez ellen lehet valamit tenni?

2023. máj. 15. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben olyan ételeket egyél amik tápanyagdúsak, tehát kerüld a feldolgozott élelmiszereket stb. Akár házi turmixokat is ihatsz.

És szedj multivitamint

2023. máj. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Olvasom a soraid és próbálok tanulni tőled.
2023. máj. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 kérlek ne tanuld el, nem kellemes pszichiátrián kikötni evészavarral, hónapokig is benn lehetsz, van egy ismerősöm akit egy évig tartottak benn majd két hónap kinnlét alatt megint visszaesett 7kg-t és most a pécsi pszichiátriára szállították át.
2023. máj. 16. 11:39
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Evészavarom nekem is van, csak az enyémmel sajnos nem visznek kórházba, csak rámmondják, hogy dagadt disznó.
2023. máj. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy a válaszadó mondja: nem vicces dolog a mentális betegség. Senki sem akar az lenni.

Mindenképpen beszélj a pszichiátereddel erről a problémáról. Csak az ő tanácsára hallgass.

2023. máj. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!