Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyek azok a vitaminok,...

Melyek azok a vitaminok, melyek nagy hatással vannak a fáradtság leküzdésére?

Figyelt kérdés

de nem csak vitamin,lehet ez ásványianyag, nyomelem,aminosav is. Mik azok,amik jelentősen csökkentik a fáradtságot,szellemi és testi frissességet,és kellemes közérzetet biztosítanak megfelelő arányok bevitelével?


Én amire figyelek :


C vitamin

Omega 3

Magnezium

Komplex B vitamin formula


2023. máj. 19. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:

B-vitaminok: A B-vitaminok, például a B12-vitamin, a B6-vitamin és a tiamin (B1-vitamin), fontosak az energiatermelésben és az idegrendszer megfelelő működésében.


C-vitamin: Az C-vitamin antioxidáns tulajdonságai révén segít csökkenteni a fáradtságot és növeli az energiaszintet.


D-vitamin: A D-vitamin szerepet játszik az energiatermelésben és az immunrendszer egészséges működésében, amelyek fontosak a fáradtság leküzdésében.


Vas: A vas szerepet játszik az oxigén szállításában a testben, és a vashiány fáradtságot és energiavesztést okozhat.


Magnézium: A magnézium részt vesz az energiatermelésben és az izmok működésében. Hiánya fáradtságot és kimerültséget okozhat.

2023. máj. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A vas hiány nagy valószínűséggel okozhat fáradtság érzetet. Különösen ha nő vagy a menstruáció alatt felléphet vashiány. Emellett a D-vitamin bevitel nagy mértében növelheti a közérzetedet, akárcsak ahogy az előttem válaszoló említette a B-vitaminok nagy szerepet játszanak az energiatermelésben.

De én azt ajánlom, hogy elsődlegesen növeld a zöldség-gyümölcs fogyasztásodat, hisz azokban természetes formában juthatsz vitaminhoz.

2023. máj. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!