Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Puffadás ellen bármi jó tanács?

Puffadás ellen bármi jó tanács?

Figyelt kérdés
Évek óta küszködök vele, igazából ha egész nap csak vizet innék, akkor is felpuffadnék nap végére. Belgyógyász, endokrinológus, nőgyógyász látott, de nem jutottunk előrébb. Gluténérzékenységem, cukorbetegségem, inzulinrezisztenciám nincs, pajzsmirigy kicsit megnagyobbodott, de az értékek mind a normál tartományon belül vannak (tsh, t3, t4, anti tpo). Ha valaki szenved hasonló puffadással és sikerült megtalálni a miértjét, kérem írjon!

2023. máj. 20. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Psziches? Szagtalan? Tudat esetleg mar elore tudva, hogy puffadas lesz, levegot nyelsz ugy, hogy levegovel leszel tele?

En tizen-kora huszonevesen tarsasagban, bulin kirandulason puffadtam csak levegotol. Vissza tudtam fogni magam, de nagyon fajt gyomorig, csak fekudve mult el. En tudtam, hogy feszengestol van. Mar nincsen.

Esetleg?

2023. máj. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tudat alatt esetleg, ezt akartam irni
2023. máj. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Erre sosem gondoltam még. Rágózni sem rágózok, szénsavas üdítőket is csak ritkán iszom.
2023. máj. 20. 21:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Érdemes megfigyelned, hogy van-e olyan étel, ami kifejezetten puffaszt fogyasztás után. Tipikusan a hüvelyesek, tejtermékek, hagyma és más zöldségek is okozhatnak puffadást. Illetve a túlzott szénhidrát bevitel, főleg a feldolgozott cukor tud még ilyet produkálni a mikrobiom felborításával, de bizonyos édesítőszerek is. No meg a túlzott fehérje fogyasztás is. Szóval számtalan oka lehet.

Én laktóz intoleráns vagyok, aminek egyszerűnek tűnik a megoldása, ellenben mivel esetemben sokáig kezeletlen maradt, az egész bélflórám tropa lett. Nem volt elég pusztán a tejtermékeket visszafognom. Jelenleg se a hüvelyeseket, se a nyers hagymát nem tudom bűntetlenül megenni. Ami segített (a tejtermékek teljes kiiktatásán kívül): minőségi probiotikum. Egyszerű ételek, amikhez fokozatosan adtam hozzá új alapanyagokat. 3 főétkezés betartása, a köztes falatozás kiiktatása. Sok folyadék, főleg víz, illetve fokozatosan emelt rost mennyiség (a hirtelen sok rost is okozhat puffadást). Ami nem tudom, hogy segített, de csinálom, reménykedve, hogy van ráhatása: ízesítetlen teák, elsősorban rooibos, és gyömbér. Amikor ezeket szigorúan betartom, a legkevésbé sem vagyok felpuffadva, nincs diszkomfort érzetem.

2023. máj. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!