Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek ez anorexia, vagy mi?

Szerintetek ez anorexia, vagy mi?

Figyelt kérdés
Règen jó ìzűen ettem bàrmit, viszont egy hete èszrevettem, hogy mikor eszem hirtelen összeszűkül a gyomrom, elszorul a torkom ès nem bìrok többet enni. Èn tudom magamról, hogy nem vagyok kövèr, mikor rendesen ettem akkor is 170 cm-hez kèpest is 46 kg voltam. Viszont egy hete alig bìrok enni, de nincs az evèstől bűntudatom vagy ilyesmi, sőt mèg kajàt is próbàlok diktàlni magamba, de ha ezt eteszwem, akkor meg hànyingerem lestz. Viszont 1 hèt alatt fogytam 2 kg-ot az amúgy se túl sok súlyomból ès tudom, hogy ez nem mehet ìgy tovàbb. Àm anyàt se akarom ezzel idegesìteni, mivel tudom, hogy sok dolga van. Szerintetek mitől van ez? Talàn tudat alatti stressz? Mit tegyek?

#étkezési zavar #Anorexiàs tünetek
2023. máj. 31. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem anorexia, hanem stressz, és az okát te tudod. Meg kell magadat győzni, hogy az nem olyan súlyos (már ha tényleg nem az, de feltételezem), hogy amiatt idegesítsd magadat. Többször keveset egyél.
2023. máj. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
nem. nem az :-D. edes istenem ilyen kerdest.
2023. máj. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De ugyanakkor èhes is vagyok csak hirtelen, mikor eszem eltelìtődök ès nem tudok többet enni, de nagyon kevès kaja utàn telìtődök el. Nem tudom, hogy ez tènyleg stressz-e? Kialakulhat egyik napról a màsikra gyomorszűkülès?
2023. máj. 31. 20:30
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyik napról a másikra nem. Legalább sok hét. Miért stresszelsz? Iskolai osztályzatok?
2023. máj. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Ha nem érzel bűntudatod az evés miatt akkor nem lehet anorexia. Ahogy előttem is írták stressz, valamitől szorongás lehet az ok. Nekem is voltak hasonló tapasztalataim stresszesebb időszakaimban. Próbálj ilyenkor mélyeket lélegezni csukott szemmel ez talán segít abban a pillanatban. Ezen kívűl gondold végig mi az ami ezt a stresszt okozhatja.
2023. jún. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Rendben, talàn tènyleg stressz, mindenesetre köszönöm a vàlaszokat, tanàcsokat. Lehet a sulivàltàs, nem tudom, de majd dolgozok rajta, hogy ne stresszeljek.
2023. jún. 1. 07:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Most fogsz sulit váltani?
2023. jún. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen
2023. jún. 1. 14:38
 9/11 anonim ***** válasza:
De az szeptemberben lesz, még 3 hónap! Amiatt izgulsz most?
2023. jún. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most inkàbb talàn a ballagàsi mizèria miatt, a sok program meg az új közössèg miatt izgulok. De bennem ez idàig ez nem is nagyon tudatosult, hogy emiatt aggódnèk.
2023. jún. 1. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!