Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az mennyire káros ha mindennap...

Az mennyire káros ha mindennap megiszok 1 Hell energiaitalt?

Figyelt kérdés

Reggel szoktam inni, hogy ne legyek fáradt. De ha nem iszom nagyon hiányzik 🫤 Az ízét is szeretem, jobb kedvem lesz utána ha iszom. Lehet baj vagy kevesebbet kéne inni belőle?

Alapból nagyon fáradékony vagyok, alacsony a vérnyomásom ezért kell valami ami kicsit felébreszt 😞



2023. jún. 17. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Egészségtelenebb, mintha napi 0 Hellt innál, és kevésbé egészségtelen, mintha napi 2 Hellt innál. Az egészség soha nem egyetlen ételen/italon múlik. Az más kérdés, hogy elmondásod szerint egyetlen napot sem bírsz ki nélküle, mert fizikaila és pszichésen hiányzik. Ez probléma, ez függőség, amit a koffein és az energiailatok könnyen okoznak.

"fáradékony vagyok, alacsony a vérnyomásom ezért kell valami ami kicsit felébreszt"

Erre a legrosszabb megoldási ötlet a Hell.

2023. jún. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De nem tudom mi lenne a jobb megoldás fáradtság ellen 😞

Munka közben állok és járkálok 8 órát van, hogy jobban bírom de van, hogy majdnem elalszok közben, nagyon rossz 😞

2023. jún. 17. 13:58
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Majd a kávéfüggők a mai nyolcadik csésze kávéjuk után szépen megírják neked, hogy egy idióta vagy és meg is érdemled, hogy szétcseszed a szervezetedet és remélik, hogy, kínok kínjai közt fogsz meghalni pár napon belül. 😊🌸❤️🌈🦋
2023. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Az energiaitallal az a baj, hogy pár óra után százszor fáradtabb leszel, mintha nem is ittad volna meg. 1 normális kávé többet érne.
2023. jún. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Nem felébreszt csak a szivedet pörgeti fel egy idő után.. Én napi 2 ittam 2 évig.. Most nem iszom már 3 hete, "leszokóba" vagyok.. Tönkre teszi a vesét, szívet..Igyál inkább reggel egy kávét jobban jársz.
2023. jún. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
64%
Becsapós dolog, kedves kérdező. A hiedelemmel ellentétben ugyanis nem AD energiát, hanem a belső "tartalékokat" mozgósítja. Azokat a tartalékokat, amiket normál esetben pl a libidó, az emésztés, az immunrendszer stb működtetésére használt volna fel a tested. Szerinted megéri?
2023. jún. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32%

Ha nem iszol meg mellé még 3-4 kávét és/vagy több liter kólát, tényleg csak ennyi a koffeinfogyasztásod, akkor nem káros. 1 energiaital kb 1 átlagos kávé koffeintartalmával egyezik.

De a vérnyomás helyett gyakoribb, hogy a pulmust emeli. Ha vérnyomásra hatással is van, átmeneti.

A fáradtságra szintén átmeneti megoldás.

Függőség igen, de inkább ez, mint a dohányzás vagy alkoholfüggőség...

2023. jún. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!