Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Azt vettem észre hogy jóval...

Azt vettem észre hogy jóval kevesebbszer szarunk mint eszünk. Tulajdonképpen a bélrendszer összegyűjti az étkezést és egyszerre üríti ki? Van erre valami adat hogy ez konkrétan úgy működik hogy hány étkezés gyűlt össze vagy valami mástól múlik?

Figyelt kérdés
2023. jún. 18. 06:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát igen meg a nedvesség ami a kajákban van és nagyobbá teszi azokat, azt kivonja a szervezet és pisiként távozik nem ürülékként többek között ezért is kisebb a végtermék.
2023. jún. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen de ez még nem indokolja a ritkaságot. Nekem úgy tűnik, hogy valahol megáll az egész és bevár míg összegyűlik egy bizonyos mennyiség ami gyakran ugyanannyi akkor is ha rendszertelenül eszünk , majd egybe jön ki...
2023. jún. 18. 07:26
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Attól is függ milyen gyors az anyagcsere, van aki napi többször is megy. Olyanról is olvastam az is normális ha minden nagy étkezés után..
2023. jún. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen de nekem úgy tűnik hogy az emberek többségénél úgy van ahogy a kettes írásomban írtam. Kérdést hogy van ami még belefér ha másképp van
2023. jún. 18. 08:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Valaki 3 naponta megy, valaki napi háromszor. Azon múlik, mit eszel, mennyit eszel, mennyit iszol. És persze a szervezetednek magának is van valamennyi befolyása, mert mindenki teste más idő alatt dolgozza fel a bevitt anyagokat, más az "anyagcseréjük". Igen, a gyomrodból az étel már 6 óra alatt kiürül, aztán szépen lassan tovább halad és átalakul a bélrendszeredben. Ott aztán várakozhat is valamennyit, mert ugyebár nagyrészt senki nem szokott ingert érezni egy kis bogyó kedvéért.
2023. jún. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szedhetsz hashajtót is és akkor felgyorsulnak a dolgok, ha zavar.
2023. jún. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jaj mán.

Nyilván - ahogy a húgyhólyagnál is - úgy a vastagbélben is kell egy bizonyos mennyiség, hogy nyomással jelezzen és kiváltsa az ingert.

2023. jún. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!