Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bolus adstringens. Mennyi idő...

Bolus adstringens. Mennyi idő alatt kell hatnia?

Figyelt kérdés

Még sosem szedtem ilyen gyógyszert, most egy hete van heveny hasmenésem, görcseim, erre lett ajánlva.

Én azt hittem a papírja alapján, hogy olyasmi a hatása, mint a széntablettának, hogy beveszi az ember és pikk-pakk összekap (és ugye nem is lehet a szénnel egyszerre szedni).

De valahogy nem érzem másfél nap után sem, hogy olyan nagyon használna. Annyit segített talán, hogy a borzasztó híg vizes nyálkás hasmenés valamivel jobb állagú, de a tünetek nemigen múlnak (pedig továbbra sem eszem, szárazkeksz, banán, pici étcsoki az egész napi menü...).

Szóval ennek így kell hatnia? Vagy emelnem kéne az adagot?

3x1-3 tablettát ír, egy darabokkal kezdtem.


2023. jún. 27. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nagyon brutál az állapotod, szedhetsz hármat is. Egy-két nap alatt jobban kéne lenned tőle. Nekem is egy hete tartott, semmi nem segített, de a bolus hamar rendberakott.
2023. jún. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor az esti adagot megemelem!

És hány napig szokták ezt szedni? A betegtájékoztató csak az idő előtti abbahagyásról ír, hogy akkor visszajönnek a tünetek.

2023. jún. 27. 19:08
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy hetet szoktak mondani a gyógyszerekre általában, szóval szerintem legalább egy hétig kéne szedni ezt is.
2023. jún. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!