Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ki mennyire étkezik "tisztán"?

Ki mennyire étkezik "tisztán"?

Figyelt kérdés

Mármint, tisztában vagyok vele, hogy nincsenek jó és rossz ételek, csak kíváncsi vagyok, hogy Ti megengedtek-e magatoknak néha 1-1 csokit, jégkrémet, vagy bármi ilyen hasonló "szemét" kaját?


Régebben kövér voltam, +35kg felesleg, és kb ilyeneken éltem. Mióta életmódot változtattam a felesleg lement, heti 5 edzés és eléggé komolyan veszem, viszont néha napján hiányoznak bizonyos dolgok és szívesen megennék mondjuk naponta 1 csokit.


Mostanában úgy szoktam, hogy a kalóriakeretemen belül (2300) 200 kalóriát hagyok ilyen "szemét" kajának. Tisztában vagyok a kalóriával, számolom a makrókat, az étkezésem 2100 kalóriája "tiszta" étel, de ha a maradék 200-zat kitöltöm 1 szelet csokival, akkor valamiért rossz érzésem van, ami szerintem nem feltétlen jó jel. (Van némi evészavarom is szerintem, 0-24 a kaján jár az eszem szó szerint, bár ennek lehet az az oka, hogy a napi 15km séta és heti 5 edzés mellé a 2300 kalória lehet kevés)


Így arra lennék kíváncsi, hogy ki mennyire veszi komolyan még annyira is, hogy semmi kisebb dolgot nem enged meg magának?



2023. júl. 3. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

néha viszem be nasit, de úgy hogy ne lépjem túl a kalórián.

ha túllépem, akkor aznap lemozgom.

2023. júl. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Amikor még aktív versenyző voltam, akkor az ilyesmit természetesen rohadt szigorúan vettem, de azóta hobbistaként azóta már nagyon máshogy gondolom ezt az étkezés dolgot. Nagyon sokszor rácsúsztam arra a sok évnyi sporttáplálkozás során (szerintem mások is magukra ismernek), hogy például ha a feleségem vett otthonra egy jó kis véres hurkát, vagy csinált valami finom szilvás gombócot, és ezekből az isteni kajákból azért nem ettem, mert nem jók a makrotápanyag-mikrotápanyag számaik, az pedig akkor offos. Vagy amikor csak simán megenne az ember egy kiadós hot-dogot a strandon, de nem eszik, mert nincs étkezés fehérjeforrás és egy kiló zöldség nélkül, a hot-dog márpedig ezeknek a feltételeknek nem felel meg, úgyhogy akkor hagyjuk. Vagy amikor elmész vendégségbe, vagy egy hotelba félpanzióra svédasztalozni, és nem is azokat az ételeket választod, amiket szíved szerint ennél, hanem azokat, amiket a számok alapján "megengedhetsz" magadnak. Így jutottam el arra a szintre az évek alatt, hogy gyakorlatilag hónapokig nem volt étvágyam, mert nem volt kedvem egész egyszerűen enni, mert mindig valami kényszert jelentett.

Most már ezen a pszichés baromságon változtattam, és ha rámjön, hogy megennék egy zacskós levest, akkor rohadtul megeszek egy zacskós levest. Vagy ha szimplán csak megennék egy sült kolbászt, akkor megeszem a sült kolbászt egy szelet kenyérrel meg mustárral, ha ezt kívánom, és csak azért nem fogok hozzá brokkolit enni, mert az kötelező lenne a science szerint. Természetesen nem zacskós tésztán és sült kolbászon élek, szökőévente egyszer eszek ilyeneket, de pont ezért megengedheti magának az ember szökőévente ezeket, nem kell beszarni.

2023. júl. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Semennyire, ugyanis nincs tiszta meg szenny kaja, normális mértékben minden egészséges.


Csak sajnos a diétakultúra ezeken lovagol - aztán csodálkoznak a sok-sok étkezési zavaros fitnesszmodellen meg influenszeren - igen, ez az étkezési zavar egyik formája, csak becsomagolva a "diéta-istenség" szrjába.

2023. júl. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

A kérdés eredetileg testépítést végzőkhöz szólt.

Szinte minden nap eszek valami feldolgozott élelmiszert, pl. egy szelet csoki, energiaital, de nagyrészt alapanyagokból általam összerakott dolgoakt eszek illetve gyümölcsök.

2023. júl. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
Össze-vissza eszek, amit megkívánok, mivel mozgok eleget, meg is engedhetem magamnak. Az ember meg amúgy is mérleg nélkül is észreveszi, ha szorít a gatya, aztán akkor pár napig kevesebbet kell enni, nem kell ezt túlspilázni.
2023. júl. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én átlagban 7-ből 6 nap tisztán étkezem, és az az 1 sem csalónap, hanem olyan vis maior helyzet, amikor nem tudom megoldani a saját kajámat pl. meló, vagy látogatás, vagy bármi egyéb miatt. Sosem érzem emiatt rosszul magam, sőt, örülök is, hogy van mozgásterem, mert egyrészt 100%-osan kajálni agyrém, másrészt felesleges is.
2023. júl. 5. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én rengeteg csokit, meg jégkrémet eszek, még sincs +35 kilóm, meg +1 se. Lehet, hogy mégsem a nem "tiszta" kajákban van a hiba?
2023. júl. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!