Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A táplálkozás tudomány hazugsá...

A táplálkozás tudomány hazugságokon alapul?

Figyelt kérdés

Egyre több az olyan ember aki egészséget, gyógyulást talált az oroszlán diétán vagy más néven ősember diétán. Állati eredetű ételt esznek csak. Sőt, nyers tejet is isznak , mert szerintük a pasztörözött tejekben alig van bármi tápanyag.

Vannak olyanok akik a kenyeret és egyéb szénhidrátokat "démonizálják".


Ezek most divat konteos diéták vagy tényleg elrejtenek tőlünk dolgokat a tudósok? Lehet nem kéne az internet bonyolultabb oldalain lennem de mégis összezavaró.



2023. júl. 3. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ápolás és betegellátás alapképzési szak dietetikus szakirány + Táplálkozástudományi mesterképzési szak elvégzése után kötve hiszem, hogy volna ember, aki oroszlán diétát hirdetne vagy démonizálná a kenyeret. Milyen tudósok zavartak össze?
2023. júl. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igazából attól függ, hogy hogyan reagál rá a szervezeted. Mindenkinek más válik be.

Van olyan élsportoló, aki csak úgy érzi jól magát és csak úgy tudja fenntartani a testét, hogy minden este megeszik egy 5000-6000 kalóriás pizzát és aznap semmi mást.


Persze, minden ember számára a legegyszerűbb és legbiztonságosabban ajánlható az egyszerű kiegyensúlyozott étrend.

2023. júl. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Csomó YouTuber már ilyen radikális diétákat hirdet össze vissza, az embereket nagyon imádják összezavarni vagy evési zavarba vinni.


Egy PhD-es férfiről tudok aki az oroszlán diétát hirdeti, és az Shawn Baker. Sok követője van. De sosem láttam őt még.

Rajta kívül Jordan Peterson , és az ő lánya, Mikhaila is ezt a diétát hirdeti mindenhol, és egyéb podcasteresek is. pl: Joe Rogan .

2023. júl. 3. 20:13
 4/10 A kérdező kommentje:
2. Nekem ehhez hasonló is eszembe jutott már, szerintem akinek olyan ősei vannak akik sokkal több növényi alapú ételeket ettek, azok hosszabb évig kibírják a vegán diétát (átlagos ember 4-7 évig bírják ki, ex vegán sztroik alapján ) és a nagy húsevőknél is ez lehet a helyzet szerintem.
2023. júl. 3. 20:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Bizonyos kereteken belül lehet kísérletezgetni. Ha a hónap végére irdatlan fosul érzed magad, akkor valószínűleg nem vált be a diéta.


Csak vigyázni kell a különböző tápanyagok pótlásával.

Pl. húsdiétánál a rendszeres májfogyasztás.

2023. júl. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt azért túlzás mondani, de annyi bizonyos, hogy a természettudományos alaposság sokszor hiányzik.
2023. júl. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezek a hazugságok. A táplálkozástudomány még mindig a kiegyensúlyozott és változatos étrendeket javasolja.
2023. júl. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy tudósnak publikációs listája van, ahol felsorolja, hogy milyen neves szaklapokba miket írt. Aki ír egy bestsellert, az inkább celeb. Nem vagyok meggyőzve. A rengeteg idényzöldség és gyümölcs hívogat.
2023. júl. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele ha már mondod :) gyümölcsöket sosem tudnám elhagyni
2023. júl. 3. 22:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindig kitalálnak valami marhaságot.
2023. júl. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!