Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek a munkában hogy...

Mit egyek a munkában hogy fogyjak/erősödjek?

Figyelt kérdés

Áruszállító vagyok, nyári munkán. Konkrétan ebédszünetem nincs, csak az autóban menet közben szoktam enni (szendvicset, péksüteményt, energiaszeletet). Szeptemberig egykét kilót szeretnék leadni, illetve izmosodni.

A munkából adódóan nyilván salátát nem viszek magammal, hisz megmelegedne az autóban, illetve villával nem tudok útközben enni. A szendvicsemnél a kenyeret lecseréltem barna kenyérre, szerencsémre édes szájú nem vagyok, így vizet iszok napközben (egykét energiaital becsúszik).

Sport-mozgás megvan, hisz naponta átlagban 2-3, de van hogy 4-5 tonnát megemelek, nagykernél dolgozom, sok sörös hordót is viszek.

Mire figyeljek még oda? Esetleg erősítés szempontjából fehérje shake?

Segítséget köszönöm!


2023. júl. 9. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Szeptemberig egykét kilót szeretnék leadni"


Ennyit egy ember súlya simán ingadozhat 1 nap alatt.. Nem nagyon lesz vizuálisan semmi változás 1-2 mínusz miatt szeptemberig.


"Sport-mozgás megvan, hisz naponta átlagban 2-3, de van hogy 4-5 tonnát megemelek, nagykernél dolgozom, sok sörös hordót is viszek."

Ez szép és jó, de az izmosodáshoz ez semmi.


"Mire figyeljek még oda? Esetleg erősítés szempontjából fehérje shake?"


Nem kell fehérjeshake. Fehérjeshake akkor kell, ha a napi szilárd táplálékbeviteledből nem tudod fedezni az 1.6g/testsúlykg fehérjédet.


Tisztában vagy a kalóriákkal? Makrókkal? Mennyi a napi kalóriabeviteled? Kalóriadeficit fogalma? Izomépítéshez tudod, mi szükséges?


Nem vagy tisztában tulajdonképpen semmivel sem. Így olyan segíteni, mint tűt keresni egy szénakazalban..

2023. júl. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj hogy kevesebb egészségtelen ételt egyél vagy igyál. A cukros energiaital is egészségtelen. A munka és a sport nem ugyan az. Egész nap 4-5 tonnákat pakolsz, de nem fáradsz úgy el mint egy 40 perces intenzív konditermi edzésnél. Az teljesen más. Ne keverd össze a kettőt. Mondhatnánk akkor hogy a postás meg aki biciklivel jár egész nap lábra edz aztán mégse izmos a lába ő meg mégis kövér. Szóval maradjunk annyiba, hogy nem sportolsz semmit. Az előző válaszoló egyébként mindent profin leírt.
2023. júl. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!