Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Adag nagysagok eteleknel - ki...

Adag nagysagok eteleknel - ki milyen aranyban rakja tele a tanyerjat?

Figyelt kérdés

Sajnos kisse el vagyok veszve az etkezes temaban - hosszu evekig voltam etkezesi zavaros es meg most is küzdök neha.


Az erdekelne a ti tanyerotokon melyik komponens milyen aranyban talalhot meg.

Pl.

Rizs / Krumpli 50 %

hal / husi / 25 %

Zöldseg 25 %


Vagy kevesebb rizs/krumpli...


mi a jo?


Egy ideig rendeltem es elvitelre kertem ettermekben mindig hogy lassak normal adagokat, de ugy erzem hogy egyre inkabb nö a rizs es krumpli az adagba a többi meg kevesebb lesz (gondolom igy olcsobb nekik..nemtudom)


Köszönöm



#Adag nagysag
2023. júl. 13. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem nézem. Eszek, amit szemre kívánok és ha kevésnek érzem, szedek még egyszer.
2023. júl. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A tököm méricskéli ezeket a nem létező százalékokat, amiket valószínűleg Femina.hu-n vagy Házi Patikán olvastál. Ezek mögött reális dietetikai science nincsen. Ha indokolt, akkor egy pár forintos kínai konyhai mérlegen mérem a kaját, és úgy eszem dolgokat, hogy beleférjek a napi kalóriakeretbe és makrotápanyag-keretbe, de ha nem indokolt, akkor eszem, amit szeretnék, meg amit főztem, és nem szorongok azon, hogy a kiszedett husi az most 25 százalék, vagy 35 százalék.
2023. júl. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem, mikor terhességi cukorbetegség miatt dietetikusnál voltam, azt mondták, hogy a fele legyen zöldség, negyede krumpli, rizs, bulgur, tészta stb., és egy-két szelet hús vagy 2 tojás. Vagy főzelék+feltét. Nekem kalóriában nem elég ennyi, tehát egy tányérnyi, kell leves és desszert is, vagy 2 ilyen tányér.
2023. júl. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Ezek a random bullshit ajánlások annyira szakmaiatlanok, hogy arra nincs kifejezés. Mekkor a tányér, mekkora egy tenyér, mekkora a krumpli, mekkora a hús, mekkora a tojás? Vagy mindegy, hogy mekkora tányérról beszélünk, minden háztartás minden tányéra ugyanakkora? Minden krumpli egyforma? Mindegy, hogy mekkora szelet húsról beszélünk, a lényeg, hogy két szelet legyen, ne három?
2023. júl. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én mindent mérek. Ma pl 2 db toltott paprikát ettem, amibe pulkyahús volt meg rizs helyett köles.

Mindenkinek más az adag. Neked kéne tudni a kalóriaszükségleted, azt felosztani annyi étkezés között amennyit eszel, abból nyilván az ebéd a legtöbb. És annak megfelelően kiszámolni hogy ah mennyi hús, mennyi köret.

De éttermekben altalában nagyobb az adag mint ami egy normál embernek szükséges.


Kb egy tenyernyi hus kell egy nonek es a tanyer negyede. Fele zoldseg. .


Ha nem akarsz semmit mérni, számolni, keress rá arra hogy okostányér

2023. júl. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Metionin ***** válasza:
0%

Finneknél van ilyen "tányérszabály", amit tanítanak a gyerekeknek, na én aszerint. A tányért 4 részre osztom, 1 hús/hal/rántott cucc 1 köret és 2 rész saláta vagy zöldség/gyümölcs.

[link]

2023. júl. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%

#4, nyilván ez egy kompromisszumos közelítő módszer. És annak elég jó. Számomra nyilvánvaló, hogy mekkora egy átlagos tányér vagy egy szokásos szelet hús, és ezzel nem vagyok egyedül.


Persze, pontosabb lenne lemérni, hogy hány gramm bulgur, hány gramm zöldség és abból is mennyi a répa, a cukkini meg a bébikukorica, de amennyivel több meló, annyival nem ér többet.


Pont szerintem ez a tányérmódszer egy tesztelt, kuatott dolog. Ha ezt tanítod embereknek, akkor többségében kábé megfelelő arányban fognak zöldséget, krumplit és húst enni. Ha azt mondod nekik, hogy mérjék, akkor három nap után hagyják az egész macerát a francba.

2023. júl. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Számomra nyilvánvaló, hogy mekkora egy átlagos tányér vagy egy szokásos szelet hús"

Mekkora? Hány centiméter átmérőjű ez az átlag? Hány gramm az átlagos szelet hús? Milyen panírral készültél, hány gramm liszttel, hány tojással? Milyen olajban sült, mennyi ideig, mennyi olajat vett fel? Több száz kalória eltérés lehet szelet hús és szelet hús között, ami diétában komoly relevanciával bírhat.

2023. júl. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mi a fenét méricskéltek ti ilyen részleteket?

Elárulok egy sokkal egyszerűbb módszert: 2 naponta 1x megnézzük egy sima mérlegen, hogy híztunk-e, aztán - ha nem akartunk, - akkor másnap kicsit kevesebbet eszünk.

2023. júl. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy gyógyult? étkezési zavarosnak ne mondjátok, hogy méricskéljen, mert ha még nem 100% egészséges, pillanatok alatt visszacsúszik a betegségébe.


Én is voltam tudom, mivel küzd a kérdező, mert nagyon nehéz belőni a "jó" adagot, amikor éveken át vagy nem ettünk, vagy zabáltunk, és nincs reális rálátásunk a dologra, DE a méricskélés simán relapse-hoz vezethet.


Első voltam: azért írtam, hogy eszek, amennyi jól esik, és havi egyszer mérem magam. Ha fogytam, akkor tudom, hogy emelni kell az adagon.

2023. júl. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!