Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire igaz a termékek...

Mennyire igaz a termékek hátulján lévő összetétel?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy pl gyümölcslé, konzerv, vagy akárminek az összetevője tényleg az amit írnak?
2010. okt. 14. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Általában sosem nézem meg, mi van a doboz hátuljára írva.Nagyon nagyon ritkán olvasom el, akkor is csak azért, mert unatkozok evés közben és jó valamit olvasni. Viszont ismerek olyan embereket, akik állandóan a dobozok hátulját bújják

22L

2010. okt. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem akarok tuskó lenni, de ezt fölösleges volt leírnod:)
2010. okt. 14. 16:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Ó bocsi totálisan félreolvastam a kérdést. azt olvastam, hogy mennyire olvasod a termékek hátulján lévő összetételt:) (közben mást is olvasok)

nos a kérdésedre a válaszom valóban nem túl hasznos:)

nade akkor megpróbálom ismét:

én egy élelmiszermérnök ismerősömtől hallottam, hogy nagyrészt igaz, de van valami trükközés a százalékokkal, hogy ha valamit nagyon kevés százaléknál kevesebb mértékben tartalmaz az adott termék, akkor azt nem kötelező ráírni. de javítson ki nyugodtan, aki másképpen tudja.

úgy vélem, hogy nagyon más dolgokat nem írhatnak rá, mint amit valójában tartalmaz, illetve remélem.

2010. okt. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
na igen ilyen trükközésekről hallottam én is:S
2010. okt. 14. 16:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Első válaszoló!Valószínű azért nézik olyan izgalommal az összetételét,ahogyan én is,mert vannak olyan adalékanyagok amikre sokan ALLERGIÁSOK.Én például a tejporra,tejsavóra,tejszinre ami az ételek 90%-ban megtalálható(képzeld még a chio-chipsek is)Kérdem én,minek a chipsbe tejszin?.De viszont igy hogy"beteg" lettem legalább tudom hogy mi az egészséges étel mit egyek,te viszont azt sem tudod mit eszel,mert nem is érdekel,hát ne csodálkozz ha majd te is beteg leszel.Nekem legalább 15 éve nem volt hányás-hasmenéses fertőzésem,ami köztudott,minden évszakban van,és ez a nagyon odafigyelt megválogatott étkezésemnek is köszönhető.Egyébként meg a jóminőségű ételek nem kamú összetételüek,legalábbis az alapanyagot tekintve,főleg az olyanok nem akiknek speciális összetételü élelmiszer kell(ilyenek a bio,laktózmentes)!
2010. okt. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

mi számít jó minőségűnek?

csak mert sokszor uyganabban a gyárban készül két többféle márka többféle árban

2010. okt. 14. 17:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Jogos persze, hogy utána kell járnunk annak, hogy mit eszünk. de úgy gondolom, hogyha alapvetően betartom azokat a szabályokat, amik az egészséges étkezéshez fontosak, akkor nem látom értelmét annak, hogy mindig az összetételeket figyeljem. Elveszi a kedvemet a jóizű evéstől, ha mindig csak azt látom, hogy hány % ezt vagy azt eszem éppen. nyilván az ember próbálja kiszűrni az alacsony minőségű terméket, de állandóan ezt figyelni nincsen energiám.

Ha téged ez megnyugtat, akkor tedd ezt. Jó egészséget.

2010. okt. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!