Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fél éve nem nasizok.Se csoki,s...

Fél éve nem nasizok.Se csoki,süti,fagyi stb. Stevia?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi ,ha steviás édességeket ennék vagy abból készítenék süteményt, az mennyire lenne nagy visszaesés a 0 cukorhoz képest?

Próbálnék minél inkább feldolgozatlanabb formában beszerezni belőle.

Illetve a steviához képest a többi édesítő fruktóz,eritrit,xilit jobb vagy rosszabb?



2023. júl. 23. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez attól függ miért álltál le a cukorrol. Van valami egészségügyi oka? Cukorbeteg vagy? Inzulin rezisztencia? Vagy csak simán úgy döntöttél, hogy nem eszel több finomított cukrot?


Meg mi az, hogy "visszaesés" neked? Hova esel vissza?

2023. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Simán csak leálltam vele.
2023. júl. 23. 19:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Visszaesest en se ertem, de mertekkel lehet fogyasztani edesitoszereket is, nem ordogtolvaloak. A napi ajanlott mennyiseget viszont nem szabad tullepni ebbol se.


Az mas kerdes, hogy szamomra hanyadek ize van az osszes edesitos cuccnak, sztm mindent vegigettem mar a piacon, de ez mar csak izles kerdese. 😅

Igy en azt valasztottam dieta miatt, hogy ritkabban, de eszem cukros dolgokat.


Kiserletezni kell, hogy neked melyik jon be. Ugy emlekszem, hogy a xilitnek van egy kicsit mentolos, egy fokkal furcsabb utoize a tobbihez kepest, ha pl sutibe tenned bele, es okozhat hasmenest is (nekem ez nem volt szerencsere).

De az is lehet, en rontottam el es tul sokat tettem a sutibe, amiatt volt :D

Ez is kiserletezos, hogy mikor mibe mennyit kell tenni, hiaba van egy adott recept, lehet nem fog sikerulni.

2023. júl. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!