Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi tud áthatolni a gyomorsavon...

Mi tud áthatolni a gyomorsavon, amit nem old fel?

Figyelt kérdés
Mert a sósav mindent, még a vasszöget is feloldja

2023. júl. 27. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Az üveg. Azt nem oldja fel.
2023. júl. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én vegyész vagyok.. azért a "mindent felold" Na az kicsit erős.
2023. júl. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kukorica
2023. júl. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 kifejtenéd a vélemenyed? Megköszönjük
2023. júl. 27. 20:27
 5/10 anonim ***** válasza:
#2 Mondjuk ha ennyire vágod a témát, akkor akár válaszolhatnál is a kérdésre. :))
2023. júl. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, gondolkodtál már azon, hogy hogy lehet sosavat venni boltban? Vagy hogy a gyomrodban hogy marad meg?
2023. júl. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2 vagyok. Nem kell hozzá az én tudásom, elég a józan paraszt ész. Pl a boltban kapható "háztartási sósav" műanyag flakonban van és nem folyik abból ki, tehát azt pl. nem oldja fel.


Számos gyomorsavnak ellenálló bevonatos gyógyszer is van, szóval azért a "minden" nem állja meg a helyét.

2023. júl. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7.

Ez azért is jó, mert akkor a flakonos sósav egészben le is nyelhető akár.

2023. júl. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#7 köszönjük. Mostmár tudjuk hogy ön vegyész, és a sósav a müanyagot nem bontja. De mondjuk mi parasztok nem tudjuk hogy a sósav az nem biztos hogy egyenlő a gyomorsavval. Mert ha a sosav nem bontja a müanyagot de a gyomorsav igen akkor máris valami eltérés van a gyomorsav és a sósav között. Ha pedig a gyomorban is van sósav akkor akár ihatnánk is belőle. Arról nem is beszélve hogy a sósav a gyomrot is kimarhatjaesetenként.

Ezért gondoltam hogy ön ezekről többet tudhat mint vegyész.

2023. júl. 28. 10:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért nem ihat belőle, mert bár a gyomrát nem marja szét, a szájüregét, a nyelőcsövét stb, szétmarja mire leér a gyomráig. Ellenben ha lenyeli egy legofigura fejét akkor azt ugyanúgy ki fogja kakilni, mint ahogy lenyelte.


A gyomrnedv összetételére egyébként egyszerűen rá lehet keresni a Google segítségével. Fő alkotóeleme a gyomorsav ami sósav, a gyomorban elsősorban fehérje bontás történik, ehhez szükséges a savas közeg, de végső soron enzimek végzik el ezt a folyamatot amelyek szintén a gyomrnedv alkotóelemei.


Szerintem ez nem parasztság kérdése, de aki erre az oldalra feltalál a neten, az a google.com-ra is feltalál ahol ezeket el tudja olvasni.

2023. júl. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!