Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek ez mi lehet nálam ?

Szerintetek ez mi lehet nálam ?

Figyelt kérdés
Szóval mostanában egyre kevesebbet eszek, van hogy csak napi 1x és akkor is buntudatom van mert ettem és félek hogy dagadt leszek. 1 hónapja voltam 64kg most 61,6 vagyok. És még mindig rengeteg a 160cm-hez. De olyan is van hogy néha mikor már nem bírom mert olyan szinten éhes vagyok össze eszek mindent utána megbánom és sokszor megfordul q fejemben hogy ki kene hánynom de még nem jutottam el odáig hogy meghanytassam magam. És ha eszek nagyon sokszor hányingerem van undorom ha a tükörbe nézzek mert kövér vagyok.

2023. aug. 11. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Testképzavar. Te is tudod, hiszen a kulcsszavaid közé felvetted az anorexiát.
2023. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én ezt értem. De nem tudom hogy ez most anorexia vagy inkább bulimia, vagy esetleg mindkettő.
2023. aug. 11. 13:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Hétfőn háziorvos majd beutalóval pszichiátria felkeresése szükséges. Ne becsülje alá a testképzavart, csak olyan dolog fog önnel történni a kezelés alatt ami az ön javát szolgálja. Kezelés nélkül súlyos belgyógyászati következményei is lehetnek ennek az állapotnak.
2023. aug. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez testkép- illetve evészavar is.

Az anorexiások nagyon kiéheztetik a testüket és egészségtelenül soványak.

A bulimiások inkább a falásrohamokkal küszködnek, mivel ők is éheztetik magukat egy ideig.

Régebben hasonló cipőben jártam és én nagyon ajánlom @olahkitti.diet instagram oldalát. Nagyon sokat segített.

De először biztosítanod kell magadban, hogy ezt csakis magadért akarod csinálni és nem mások véleményéért.

Azt írtad, hogy mindig undorral nézel a tükörbe. Dolgozz magadon. Szeresd a tested, hisz ha nem te, akkor ki?

Alakíts ki jobb kapcsolatot az ételekkel. Ne félj tőlük. A testednek szüksége van rájuk.

Egy ideig most ne akarj diétázni. Koncentrálj a a mentális egészségedre, különben ez az egészséged rovására mehet.

Én kívánok neked nagyon sok sikert és kívánom azt, hogy legyen egyszer olyan nap, amikor majd szívből szeretni fogod azt a személyt, aki visszanéz rád a tükörben.

2023. aug. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!