Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi kaloriat kellene...

Mennyi kaloriat kellene megennem egy nap?

Figyelt kérdés

16 eves, 166cm, kb 68kg-s lany vagyok. Szeretnek valtozni, viszont nem tudom, hogy is alljak neki. Van rajtam jopar plusz kilo, viszont nem kimondottan a fogyas a cel, hanem az alakformalas. Elkezdek kondizni jarni, figyelek majd ra, hogy eleg feherjet vigyek be illetve egeszsegesebben fogok etkezni, viszont nem tudom, hogy ilyen parameterekkel mennyi kcal-t kene naponta megegyek. Kozepes aktivitasuak a napjaim, kb 5000 lepeseim voltak eddig, naponta.

Szoval a kerdesem az, hogy mennyi kcalt kene megegyek, hogy formasodjak/'szalkasodjak'

Illetve h a kondizasnak legyen is ertelme, feltudjak szedni egy kis izmot:)


2023. aug. 13. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

r elsőként számold ki a BMR-od. Ez a basal metabolic rate vagy alap alapanyagcsere. Ehhez itt talál segítséget: [link]

A BMR az az energiamennyiség, amire a testünknek egy nap minimum szüksége van. Akkor is, ha mind a 24 órát végigalusszuk. Tehát ez az energia működteti a szívet, a légzést és minden más funkciót a testünkön. Ennél kevesebbet sosem, még diéta alatt sem szabad enni


Az az energiamennyiség, amin súlyt tartunk, ebből számolható ki. A fenti linken látszik, hogy alacsony fizikai aktivitás esetén ezt 1,4-del kell megszorozni. ez heti 2 db, egy órás edzésnek felel meg. ülő életmód esetén ez 1,2. Az így kapott érték az az energiamennyiség, amennyivel nem változik a testtömegünk. Tehát ha ennél kevesebbet viszünk be, akkor fogunk fogyni. Így az egészséges fogyáshoz a BMr és az előbbi napi szükséglet közötti számot vigyünk be.


Ha növelni akarjuk a keretünket, azt sporttal tudjuk (fontos, hogy a kalkulátorok és okosórák 10-15 százalékkal mindig felülbecsülik az elégetett kalóriát). Kb. akkor adunk le egy kiló zsírt, ha összejön a 7000 kalória deficit (de ez függ pl hormonoktól, egyéb betegségektől is). Ez kis kaloriaszuksegletu embereknel egy honap is lehet.


68 kgval, fiatal lányként neked kb 1450 korul lehet a BMRod igy fejbol

2023. aug. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

online kalkulátorok megmondják neked

elég részletesen miből mennyi kell kb. pl ez az oldal is ilyen

[link]

alapvetően nem bonyolult

Amugy meg van egy korodbeli lány tiktokker aki elég hasznos kontentet rak ki edzéseiről és a hozzá kapcsolod dolgokrol a neve (@katinka.kriller)

Rajta látszik is hogy edz, és tudsz belőle ötleteket meríteni ha elkezded az edzőtermet.

Ha tényleg jobban beleakarsz menni, fontos lesz majd a protein shake és a kreatin is. Meg persze az étrend kiegészítök.

2023. aug. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom!!

Az utolso link alapjan, a BMR: 1555 kcal

A jelenlegi suly fenntartáshoz 2410 kcal kellene.

Akkora ha ilyen 2000-2200 kaloriaira lovom be a napi keretem, az jo lehet? Azért írtam így, mert azon leszek, hogy minden nap meglegyen a 8-10ezer lepes, illetve ugye elkezdek majd edzeni is. Így eredményes lehet?

Bocsanat hogy sokat ertetlenkedek, viszont nagyon kezdo vagyok ebben, es jol/ eredmenyesen szeretnem csinalni🙈

2023. aug. 14. 07:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Kezd el és látod majd hogy változik a súlyod. Heti egynél többször ne mérj szerintem, és ha 1-2 hónapig nem változik lejjebb veszed a 2000-et 1900-ra pl.
2023. aug. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Annyit egyél minimum amennyit mondd a kalkulator, hiszen mondtad hogy nem az a célod hogy fogyj. Edzel majd aztán a feles zsír ledolgozod, ha meg olyan étrended lesz plane eltünik és helyette szép formás izmokat építesz. Még ha építenél magadra 5-10kilo izmot is jobban néznél ki mint most kb. Döntsd el mit akarsz és mennyire és ahhoz mérten rendezd a kajádat és a mennyiségét is.
2023. aug. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm mindenki valaszat!
2023. aug. 14. 17:40
 7/8 anonim ***** válasza:

teljesen jó ha 2000 köré lövöd be, viszont lassú lesz. tehát szépen, nyugodtan, kényelmesen viszonylag fájdalom és lemondásmentesen fgosz tudni haladni.

ha gyorsabban szeretnéd, akkor ezt 1800-2000 kalóriára belőheted. viszont itt ha pl egy-egy nap éhesebb vagy és egy-egy nap kevésbé akkor tudod rugalmasan kezelni hogy nyugodtan megeszel még valamit ha éhesebb vagy ha meg nem vagy hesebb, akkor meg örülsz és eszel kevesebbet


egyébként átlag 1100 kalóriával í]y napi kb 300 kcal deifictben vagy ami 3 hét alatt jelent 1 kg fogyást. (átlagosan, ezek a számok ugye nagyon sokmindentől függenek, ami nem kiszámolható. ha pl 2200 mellett nem fogysz minimum egy kilót egy hónap alatt akkor majd vidd lejjebb. ha meg 1800on rendszeresen éhes lennél akkor feljebb. szóval az átlatad belőtt érték szuper, de figyelj a testedre

2023. aug. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendbeen, koszonom mindenki valaszat! <3
2023. aug. 16. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!