Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért igyak meg 3 4 liter...

Miért igyak meg 3 4 liter vizet egy nap ha nem kivánom? Akkor iszom amikor szomjas vagyok. Ezt hallom a rádioban is már igyál minimum 2 liter vizet

Figyelt kérdés
2023. aug. 28. 09:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne 3-4 liter vizet inni? Te is azt hallod, hogy 2 liter vizet kell.

Egyébként meg azért mondják, mert ebben az iszonyat melegben többet kell inni, mert kiizzadjuk.

3-4 liter annak kellhet, akinél extrém a vízveszteség, sportol, fizikai munkát végez. De függ a testsúlyodtól is. Egy 50 kilósnak nem annyi víz kell, mint egy 100 kilósnak.

2023. aug. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Napi 2 liter víz a legtöbb ember szervezetének abszolút elég. Nyáron a hetekig tartó kánikulában az egyén vízigény felugorhat napi 3-4 literre, de a legtöbb embernek ennyi folyadékbevitelre még ilyenkor sincs igénye. Én versenysportolóként simán el tudok tüntetni napi 4-5 liter vizet ilyen hőmérséklet mellett, de télen ez nekem is lecsökken.
2023. aug. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
44%
Hogy ne dögölj meg a kiszarádástól a 38 fokos melegben, meghogy 50 év fölött is működjenek majd a veséid. Így már érthető vagy még jobban levezessem?
2023. aug. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
A szervezet kiszarad agy vese máj leáll vér besűrüsödik aztan agyverzes infarktus . Dinnyék viz facsart levek kellenek, a káve pia szensavas cukros cucc kiszárít .
2023. aug. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Én is akkor íszom amikor a szervezet jelzi a szomjuságot.

Éjszaka ki kel fel óránként inni?

2023. aug. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Èn èrtem... de ha nem vagyok szomjas ,akkor is innom kell? Tèlen nyáron 2-3 litert?Az rendben van,aki sportol az többet iszik.
2023. aug. 28. 10:38
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem KELL. Apám sem iszik meg 2-nél többet, mégsincs semmi baja, nagynéném meg tolja a 3-4 litert merkell, aztán minden szr keringési problémával küzd.


Hagyjuk már. Átlagos embernek elég a 2 liter simán.

2023. aug. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

Akkor ne igyál, senki se kötelez rá.


Ez egy javaslat.

Olyan, mint mikor mondják az iskolában, hogy tanulj, mert nem lesz bleőled senki. Max nem tanulsz és tényleg 22 évesen 3 műszakban a gyárban fogsz rohadni.


Nem kell meginni a 3-4 litert sem, ezzel a javadat akarják szolgálni, hogy ne legyen egészségügyi gondod belőle. Nem azért mert az ásványvizes cégek kilobbiznák, hogy több fogyjon..

2023. aug. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azért átlagban 2 liter kell, de pl. én mondjuk télen 1 literrel is elvagyok, hiába mondják, hogy több kellene,ha nem tudok többet meginni.
2023. aug. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De hát pont senki sem mondta itt, hogy neked 3-4 liter vizet meg kell innod :D
2023. aug. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!