Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy lehet a legolcsóbban...

Hogy lehet a legolcsóbban kihozni a havi étkezésünket úgy,hogy még nagyjából diétás/egészéges is legyen?MEnnyi a minimum havi összeg?

Figyelt kérdés

Alig keresek valamennyi pénzt...kajára jelenleg maximum havi 30 szeeretnék költeni szóval napi 1000ft. Később tudnék 50-et is.

Mivel nagyon nem értek hozzá így sajnos heti 15 is elmegy gyakran az ételre,mert összevissza vásárolok dolgokat a boltban és hó végére kb nulla ftom marad így.

Senki nem támogat anyagilag úgyhogy valamit ki kell találnom. Annyi,hogy húst nem eszem egyáltalán,halat sem. Minden mást megeszek. Ötletek és tippek? Vegyek 1kg kenyeret és vajat gondolom az jó lesz mindennap reggel/este. Ebédre kellene valami táplalóbb dolog amit tudok enni rendszeresen én szeretek ugyanazt enni amúgy..


2020. júl. 7. 09:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtál magadról semmit. Kit kell táplálni? Egy 50 kilós, 60 éves irodista nőt, vagy egy 20 éves, 100 kilós férfit, aki építkezésen dolgozik? Nem mindegy. Előbbi könnyen megoldható havi 30 ezerből, utóbbi nem annyira.
2020. júl. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nő,60kg,irodai munka
2020. júl. 7. 09:29
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Húst valóban nem eszel? vagy úgy gondolod, nem fér bele?? Én mondom neked, szűken, de fér bele még az is. :)


Bár én reggelizni nem szoktam, amiket ebédre főzök:

- legolcsóbb a csirke:

2-2 db far-hát, 4 dbszárny, combból olcsóbb a "hátsó-negyed" 2 db, és persze nyaka, lába, máj 1-1 marék = ezeket otthon összekeverem. Egyik része pörkölt nokedlivel, kb. 2-3 ebéd, a másik részét rizses húsnak szintén 2-3 ebéd, és mindez kb. 1000-1300 Ft-ért


Sertés májból 1 kg (most kb. 1000 Ft), otthon felszeled rántani, ill. csíkozva resztelt májnak, ez is kiad 4-5 ebédet krumplival, akármivel.


Rakotthoz a darálthús drága, de egy doboz löncshús megfelelő fűszerezéssel, főtt rizzsel rögtön kiadósabb. Bármilyen zöldségfélét össze tudsz vele "rakni", egy kis tejföllel, sajttal.

Rakott krumpli lecsó kolbásszal, rántott (főtt)tojás, rántott cukkini, cukkiniből lehet a lecsó, ha még a paprika drága, pár szem paradicsomot veszel hozzá. Virslivel is jó az, vagy tükör-tojást sütsz bele a közepébe...

2020. júl. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egyoldalú a kenyér vaj (de bármi ami monoton ) melegben de télen sem ennéd 2 napig mert kiszárad ráunsz . A maikor csapdája a mennyiség bevitel a beltartalom rovására .Reklámozzák és megszoktuk süss főzz nassolj naponta 5ször stb . A gasztronomia egy üzlet ,állandó pénz energia kiadás . Megveszed a steril élelmet készen vagy elkeszíted drágán és nincs haszna nem táplál . A nyomelemek vitaminok friss nyers termésekben vannak . Ezekből naponta elég kevés olcsón . napi 4 magvas zsemle némi felvágott 2 paprika 2 paradicsom 2 marék meggy . Néha banán új burgi sütve bundaskenyér körözött . Turmix kevés víz kevés cukor . Felesleges a csoki puding joghurt snack kekszek jégkrém értelmetlen adalékok salak . Nehéz átállni mert hús cukor adalék elvonásitünet őrjítő . A teli gyomor nem jó , amikor korog akkor emészt felszabadul ......
2020. júl. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a rizs jó ötlet lehet ebédre, vacsira köretként. Nem drága, viszonylag sokáig elég, van barna, Jázmin stb... Ezek amik drágábbak.

Pufirizs szintén sokáig elall, reggelire vagy uzsira simán lehet enni akár édesen (mogyoróval,banán+egyéb gyümölcsök) vagy sósan (vaj, humusz, vajkremek stb.)

Szerintem chia magba is érdemes beruhazni, nekem sokáig elég, muzlihez, chia pudinghoz, zabkasahoz. Ja a zabkasa is sokáig elég, nem drága és szupi reggeli mondjuk mézzel, fahéjjal, gyümölccsel. Natúr joghurt. Kenyeret elvileg le is lehet fagyasztani és akkor kis adagokban ki veszed, bár akkor már inkább mindig vesz az ember frissen mondjuk fél kilót. Levesek szintén olcsóbban kijonnek. Amit frissen érdemes fogyasztani és a zöldséget járni miatta x naponta az a zöldségek, gyümölcsök.

2020. júl. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bőven napi ezer alatt vagyok .Rozs vagy teljes kiőrlésű kenyér ami megéri . Amikor hűvösebb van akkor főzök spagettit vajkrémmel vagy paripürével reszelt fokhagymával .Néha zacskós kínai ramenteszta . A fent írt főzős receptek gyengék bőr csont , a máj pedig mérgekkel van tele . Nyár van hő extra kaloria zsír télen kell vagy erőt igenylő munkához .
2020. júl. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Puff zab köles rizs is jó vajkrém szeletelt kígyóubi vagy főtt tojás esetleg szalámival . Olcso de jó szalámi pennyben van , a kisebb mozaikos dolgok a jó , a zsíros lila spanyol szalami nekem szagos és kemény . Lényeg hogy tartalmas friss változatos legyen és azt együk ami most és a térségben terem . 25 eve nem volt multihálózat 60 éve áruhazak sem mégis éltek az emberek .
2020. júl. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Száraztésztát a (volt) 100 Ft-os boltokban nézz szét, sokkal olcsóbban adják.

Én rátaláltam egy "tojás-mentes" fodroskocka tésztára, igen-igen kedvező áron, ha a tojás érzékenyeknek jó, nekem is jó. Persze most Gyermelyi a menő, de több nap, mint kolbász.

És ott nézd a löncshúst is, kávét, teát, fűszereket, sok helyen lisztet, olajat is árulnak. Persze nem a legjobb minőség, de amikor csak heti 4-5 ezer Ft költőpénz keret, akkor még mindig jobb a gyengébb minőség, mint a hó végén a nagy semmi.

2020. júl. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen évek óta vegetáriánus vagyok,de nem vegán szóval tej/tojás/sajt nálam nincs kizárva.

havonta 140e keresek és ebből ugye még lejön sok más kiadás rezsi,hitel,gyógyszereim,kontroll vizsgálatok stb szóval tényleg max 30ezrem lenne kajára. Eddig volt spórolt pénzem és nem figyeltem mennyit költök kajára csak annyit láttam,hogy borzasztóan sokat hagyok ott naponta a boltban. Mivel kb feléltem össze megtakarításom így,és szeretnék jövőben is félretenni pénzt ezért szeretnék kitalálni valami módszert!

Köszönöm a tippeket ,továbbiakat is szívesen fogadok!!

A rízs és zab valóban jó ötlet!! A zöldségek gyümölcsök sajnos brutálisan drágák! Főleg a gyümölcs pl málna aranyárban van.

Most kerestem rá olcsó receptekre,ott írta a krmuplis tészát azt mindneképp elkészítem majd :)

elkezdem összegyűjteni az olcsó recepteket.

Esetleg tudtok valami fehéjre pótló alternatívát ami olcsó? Tofut hol lehet olcsón venni? köszönöm a válaszokat :)

2020. júl. 7. 11:19
 10/14 anonim ***** válasza:
300-400 Ft-ból megvan 2 tányér főzelék, zöldborsó, zöldbab, lencse, sárgaborsó, krumpli, millió lehetőség (A hüvelyesek egyébként is fontosak, ha valóban nem eszel húst a fehérje bevitel miatt.). Rakott ételek, levesek. 30 ezerből húsos ételeket is lehet főzni.
2020. júl. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!