Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy nem is kéne ilyen sokszor/sokat enni, csak az élelmiszeripar hiteti el velünk?

Figyelt kérdés

Azért eszünk, hogy ne haljunk meg, szükséglet, de mégis szinte mindenki odáig van az evésért, ez egy külön program és napi 5x is simán végezzük. A nap legfontosabb étkezése a reggeli, erről már kiderült, hogy csak egy müzli reklám szlogenje volt. A tudomány mindig mást mond, egyszer azt, hogy napi 5x keveset kell enni, egyszer azt, hogy az időszakos böjt a jó. Ha valakinek pl szerelmi bánata van és egy két napig nem vagy csak nagyon keveset eszik, egyből aggódni kezdenek érte, hogy most tönkreteszi a szervezetét egy életre. Vendégségben nincs olyan, hogy te most valamit nem kérsz, de ha rengeteg ételt szedtél ki, a házigazda akkor is elmondja, hogy vegyél még, mintha nem tudnád eldönteni, hogy te most jól vagy e lakva. Menstruációs fájdalmak miatt egyszer kihagytam munkában a reggelit és munkatársam kiselőadást tartott, hogy ilyet soha nem szabad csinálni. Sokszor nem akkor eszünk, amikor éhesek vagyunk, hanem amikor mindenki otthon van, vagy pl pontban délben mert az az ebédidő és anyuka szól a gyereknek, hogy jöhet, aki lehet épp nem is éhes. Rengeteg étterem van már mindenhol. Ez randi program, szülinapi ünneplés, mindent lehet étterembe szervezni.


De én kezdek rájönni, hogy én ezeknek a szokásoknak csak bedőltem és a rabja voltam/vagyok, igazából nem kell sokszor enni, nem kell ekörül forognia mindennek, nem baj, ha épp rosszul vagyok és keveset eszem, nem baj, ha pl reggelit kihagyom.


Mi a véleményetek és hol az igazság?


2023. aug. 29. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát annyit kell enni amennyire szükséged van.
2023. aug. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Az valóban igaz, hogy a reggeli a nap legfontosabb étkezése, mert ez indítja be a szervezetedet, ez adja meg a löketet.

A többször kevesebb étkezést azért szokták javasolni, mert ha megvárod, hogy éhes legyél, akkor sokkal több olyan dolog rakódik le a szervezetedben, aminek nem kéne. Ha éhes vagy, az agyad átkapcsol túlélési módba, és úgy csinál, mint ha többet nem kapnál kaját. Ilyenkor egyszerre eszel sokat, gyorsan, és ez sem jó, könnyen elhízáshoz vezethet.

De én szimplán azt mondom, hogy ha éhes vagy, akkor egyél, csak ne edd túl magadat. Az erőltetésre meg lehet nemet mondani.

2023. aug. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Te se mész messzire azért az összeesküvés elméletekért. Én pl. sehol nem látom, hogy a zabálást biztatnák. Nagymuteromon kívül akinek közellenség lett mindenki aki nem evett dupla adagot. De az ő idejében még reklámok és áruházak se voltak. A napi összmennyiség lesz mérvadó hosszútávon és egyén/életmód függő, hogy a szükséges adagot ki hány étkezés alatt eszi meg. Van aki pl. nem bír reggel enni, van aki csak este 7 körül eszik, azon kívül csak gyümölcs-zöldséget.
2023. aug. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is napi 5-6x eszek, mert úgy sokkal jobb, plusz pl. a vércukorszintem sem ingadozik, mint a rohadt élet ;)
2023. aug. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Vendégségben nincs olyan, hogy te most valamit nem kérsz - az, hogy TE nem tudsz nemet mondani, egy dolog, ezt ne vetítsd ki másra kérlek ;)
2023. aug. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amiket felsoroltál, az nagyrészt nem az élelmiszeripar sara, hanem berögzült kulturális szokás. Való igaz, hogy ezek között vannak károsak. Szerencsére ebben a témában jó irányba halad a társadalmi felfogás, egyre többen tudják, milyen fontos tudni nemet mondani például.
2023. aug. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is az evéssel, hanem a kakalással van bajom.
2023. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Vekony vagyok, relativ sokat eszem, es ha nem eszem, szinte hanyingerem van az ehsegtol. Senki nem hiteti el velem. Amugy meg maganrendeloben eleg alapos kivizsgalasokra megyek iksz evente, es nincs nyoma anyagcsere-zavarnak.
2023. aug. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennek nagy része inkább társadalmi szokás, mintsem az élelmiszeripar összeesküvése.

Gyerekként én is áldozatául estem anyám rossz főzési szokásainak, és a nagyanyáménak, plusz mindig ment az érzelmi zsarolás ha nem ettük meg a 3 fogássos ebédet sütivel meg repetával, s közben egész gyerekkoromban beszólt, hogy kövér vagyok és le kéne fogyni. Hol ebben a logika? Zabáljak de ne legyek kövér? Nekem az nem megy. Annyira nem vagyok szerencsés az anyagcserémmel.

Később nálam ráadásul az érzelmi evés is befigyelt, de ez már egy másik történet. Mindegy is.

Mára már tudok nemet mondani vendégségben is, valójában ott könnyebben is megy, mert a kövér éveimből bennem maradt, hogy bámulnak mennyit eszek, és ezért szégyellek mások előtt enni.

A lényeg annyi, hogy ha nem kérek akkor nemet mondok, és akkor eszem, ha éhes vagyok (nem napi 5x, hanem 3x, meghatározott keretek között, nekem így jó. Akinek nem tetszik, nyalhat sünt.

Már 4,5 éve diétázom a saját igényeim szerint, sportolok, és le is fogytam. Nincs már az az isten, akinek igent mondanék, ha úgy érzem nem kérek valamit amivel megkínálnak.

A rossz sokásokat el lehet engedni. Nem olyan könnyű, de azért nem is lehetetlen. Ennyi.

2023. aug. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!