Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van még itt olyan ember, aki...

Van még itt olyan ember, aki nagyon sok cukrot eszik és hozzá nagyon vékony?

Figyelt kérdés

Én ilyen vagyok, és szerintem a cukor egészséges. Nyilván a méz még jobb, de a kristálycukor sem káros szerintem. F


Keményítőből nem fogyasztok olyan sokat, és szinte 0 a többszörösen telítetlen zsírsav bevitelem.



2023. aug. 31. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Van még itt olyan ember, aki nagyon sok cukrot eszik és hozzá nagyon vékony?"

Mivel nem a cukor okozza a hízást, hanem a tartós kalóriatöbblet, ezért ez nem egy nagy truváj.

"szerintem a cukor egészséges"

Ez mit jelent? Meg mi az, hogy szerinted? Az egészségtudomány és a dietetika úgy működik, hogy szerinted, meg szerintem? Szerencsére vannak vizsgálati anyagok és tapasztalatok a témában, melyek azért egyetértenek abban, hogy a HOZZÁADOTT cukrok rendszeres és túlzásba vitt fogyasztás sok szempontból lehet egészségkárosító, de normális tartományon belül ártalmatlanok.

2023. aug. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Metionin ***** válasza:
Én voltam de tudatosan lejjebb vittem a cukorfogyasztást. Az ilyen egészséges meg nem egészséges dologgal meg az van, hogy egy bizonyos kaja vagy tápanyag önmagában nem egészségesés nem is egészségtelen. Az egy tágabb fogalom, a teljes életmódot figyelembe kellene venni hozzá.
2023. aug. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

"és szerintem a cukor egészséges"


:D


Tessék, hogy ma is tanulj valamit:

"A három fehér méreg - 1. rész: CUKOR

[link]


"4. Finomított kristály cukor

A cukorrépából előállított édesítőszerben a feldolgozás során a hasznos tápanyagok 90 százaléka megsemmisül, ráadásul több kémiai anyagot, mesterséges édesítőszert, a fehéredést elősegítő kalcium-szulfátot is belekevernek, így egy édes, de nagy mennyiségben fogyasztva káros élelmiszeri produktum születik.


A finomított cukor semmilyen tápanyagot nem ad a szervezetnek, ezzel ellentétben fogszuvasodást okoz, nagyon savasítja a szervezetet kémhatását, ennek következtében a szervezet kalciumot von ki a csontokból, fellép a csontritkulás. Huzamos és nagy adagban történő fogyasztása cukorbetegséget okoz, csökkenti az immunrendszer aktivitását, bőrbetegségeket, gombásodást okoz.


A finomított cukorban nincs fehérje, vitamin, ásvány anyag, nem tartalmaz enzimeket, nincsenek mikroelemek benne, sem rost, akárcsak zsír, tápértéke nulla. Egyetlen jó tulajdonsága van, ha lehet ezt annak nevezni: energiát ad.

[link]


A fogaimat és az egészségemet többre tartom, mint ezt a mérget. :)

2023. aug. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hosszúhajú ***** válasza:
régen. és nemcsak cukrot, de egy konyhamalac voltam modell alkattal. ilyen is maradtam addig míg el nem kezdtek egy betegségem miatt hormonális bogyókkal pakolni. alkat kérdése, de van ilyen. - nagyon ritka.
2023. aug. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én egészségesen táplálkozom, és a cukrot tudatosan felvittem. És jobb így. De el tudom képzelni, hogy ez nem működik sérült anyagcseréjű embereknél, illetve magas többszörösen telítetlen zsírbevitel mellett, vagy hasonló. Ha egészséges a májad, nem lehet gond.


"Tápértéke 0, energiát ad." - akkor mégsem nulla :D


"mesterséges édesítőszert, a fehéredést elősegítő kalcium-szulfátot is belekevernek" - ez valami összeesküvés elmélet? Amúgy létezik nádcukor is, de így állítják elő a cukrot: [link]

2023. szept. 1. 20:37
 6/7 A kérdező kommentje:

"fogaimat és az egészségemet többre tartom, mint ezt a mérget"


Cukorral egy csomó betegség gyógyítható. A fogakat meg nem a cukor támadja meg, hanem a káros baktériumok elszaporodása, amik cukrot esznek. Egyébként a keményítő rosszabb a fogaknak.

2023. szept. 1. 20:40
 7/7 A kérdező kommentje:

"a szervezet kalciumot von ki a csontokból, fellép a csontritkulás. Huzamos és nagy adagban történő fogyasztása cukorbetegséget okoz, csökkenti az immunrendszer aktivitását, bőrbetegségeket, gombásodást okoz."


Köszönöm, szoktam inni tejet és eszem tejtermékeket. A cukor nem okoz cukorbetegséget, gyógyítja azt. A többi sem igaz :)

2023. szept. 1. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!