Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit igyak kávé helyett a...

Mit igyak kávé helyett a következő problémákkal?

Figyelt kérdés

Kávézni szoktam, de a refluxom rosszabb lett így mellőzni fogom. Laktózérzékeny is vagyok, így sok más ital kiesik és ugye a kávét is feketén ittam eddig (lehet ez rontotta a refluxot).

Nem dohányzok. De kellene valami amit munkában fogyaszthatok szünetekben már csak megszokásból, nem maga a kávé hanem a rutin miatt.



2023. szept. 5. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

A tea szerintem jó alternatíva (akár a maté, de mondjuk a zöld, fehér, fekete is).


(Btw anyukámnak az Ukko Reflux tea 2 hét alatt rendbe tette a gyomrát, addig bármit próbált az nem működött.)

2023. szept. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Vizet
2023. szept. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Pálinkát
2023. szept. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Sört
2023. szept. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Csersavmentes kávét jó gyengén főzve, pl Omnia silk, előtte 20 perccel érdemes bevenni egy gyomorvédőt.

Lehet refluxxal is kávézni, csak ésszel.

2023. szept. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Olvastam a savmentes kávéról, de nekem az olyan mint a guminő vagy az alkoholmentes sör.

A pálinkát amúgy sem bírja a gyomrom.

Sör nem jó munkahelyen.

Vizet viszek be, de az nem élvezeti cikk.

Az ukko tea lesz a nyerő ;)

2023. szept. 5. 18:09
 7/9 anonim válasza:
91%
A zöldtea is ugyanúgy élénkít a koffein nélkül. Ha viszont az ízre vágysz nem az élénkítő hatásra akkor az ilyen cikória Maci kávé dolgokat próbáld.
2023. szept. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ismétlem, nem koffein hanem csersav mentes kávé. Egy próbát megér.
2023. szept. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kave mellett probalj meg mindig enni olyat ami lenyugtatja a savat. Pl par szem kekszet.

Ha az se valik be akkor kb barmi lehet. En pl citromos vizet iszok de egyeni hogy kinek birja a refluxa es kinek nem

2023. szept. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!