Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tudunk enni,amikor...

Miért nem tudunk enni,amikor szomorúak vagyunk?

Figyelt kérdés

Rengetegszer fordul ilyen elő.

Vagy mikor jóízűen eszel és hopp,beugrik valami rossz dolog,egy érzés és egyből elmegy az étvágy.

Ez mitől van?


2023. szept. 5. 19:42
 1/7 qborka ***** válasza:
83%
Ezt azért nem általanosítanám, engem az evés kifejezetten vigasztal.
2023. szept. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Igen, jól írja az egyes. Léteznek bánatevők is. Ezzel vígasztalják magukat.
2023. szept. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
En pl oromomben, izgalomban, boldog stresszben nem tudok enni, aludni. Szomoruan meg felkelni es majszolgatast abbahagyni nehez.
2023. szept. 6. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Hát én magányomban azaz szomorúságomban eszem a legtöbbet :D
2023. szept. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
De amúgy lehet azért, mert nem akarsz élni, és akkor így enni se, mert az kell az életben maradáshoz.
2023. szept. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele,hogy fordítva is létezik ez. De én nem arra voltam kíváncsi,hanem arra,amit feltettem kérdést
2023. szept. 6. 11:31
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Tiszta idegrendszeri dolog az egész. Gombócot érzel a torkodban, vagy úgy, mintha összeszorulna, és emiatt nem fogsz tudni enni, elmegy az étvágyad. Olyankor a paraszimpatikus idegrendszer (pihenés, emésztés stb) helyett a szimpatikus idegrendszer lép fel (a harcolj, vagy menekülj szimptómáival).


"A szimpatikus rendszer funkciója, hogy felkészítse a szervezetet a hirtelen nagyobb terhelések elviselésére. Hatására a szívritmus fokozódik, a bőr és a belek arteriolái összehúzódnak, a vázizmoké kitágulnak, és a vérnyomás emelkedik."


"A paraszimpatikus idegrendszer a "pihenés és emésztés" rendszere. A vegetatív idegrendszer része, amely a test önkéntelen élettani folyamatait irányítja. A paraszimpatikus rendszer a biztonság és a pihenés idején a legaktívabb, és olyan funkciókat lát el, mint a szívfrekvencia csökkentése és az emésztés fokozása."

2023. szept. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!