Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az baj ha 5 és fél liter...

Az baj ha 5 és fél liter vizet iszok meg 8 és fél óra alatt ha ezalatt az idő alatt végig az Alföldön túrázok a tűző napon árnyék nélkül 30 celsius fokos hőmérséklet környékén (a napokban volt)?

Figyelt kérdés
190 cm vagyok és 90 kiló (24 éves férfi). Csak meglepett, mert az útitársam csak 2 és fél liter vizet ivott meg, de ő alacsonyabb nálam és kevesebb kiló. Meg normális esetben nem szoktam ennyit inni, 1,5-2 litert naponta. Csak akkor szoktam több vizet inni ha túrázok, de eddig szerintem sose ittam ennyit egy nap alatt.

2023. szept. 10. 23:28
A kérdező szavazást indított:
Baj
Nem baj
9 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Az alfoldon nem tudsz 8,5 orat gyalogolni anelkul, hogy ne kereszteznel egy falut de legalabb egy tanyat, ahol van arnyek. (8,5 ora gyaloglas kozepes tempoval is legalabb 30 km, de inkabb 35.)

Ha tudatosan kerulted el, akkor szimplan ostoba vagy, ha a kerdes kialacio, akkor meg troll.

2023. szept. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Igazából madarásztunk a túra során így tudatosan kerültük a településeket
2023. szept. 11. 01:24
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ebbeen az esetben torvenysertest kovettel el.
2023. szept. 11. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3! Mégis hogy? XD...
2023. szept. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem baj, sőt, de az elektrolit pótlásra is érdemes ilyenkor figyelni.
2023. szept. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6! Igaz! El is felejtettem. Jó kis vízmérgezés befigyelhet...
2023. szept. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Alapesetben annyit kellene inni, hogy minden 20kg-odra jusson naponta 0.7liter, tehát alapjáraton 3,15litert meg kéne innod ez az egészséges alapeset, mivel melegben fizikai aktivitást végeztél, gondolom izzadtál is eleget, simán jó, ha megittál 5.5litert, de ahogy írták előttem, ilyenkor az elektrolitokra is érdemes odafigyelni.
2023. szept. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben van. Főleg ha nem csak tömted magadba hanem a korulmenyek miatt erthetoen kivantad is
2023. szept. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mind a kettő baj. De főleg egész nap a 30 fokon vánszorogni a napon.
2023. szept. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!