Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudnátok segíteni hogy étkezze...

Tudnátok segíteni hogy étkezzek kicsit egészségesebben kevés idő és pénz mellett?

Figyelt kérdés

Próbálok kicsit egészségesebben táplálkozni, de elég tanácstalan vagyok, főleg hogy nincs túl sok pénzem és időm sem rendszeresen főzőcskézni.


Jelenleg kb így néz ki egy napi menü:


Reggeli: zabkása, néha natúr joghurt cukormentes müzlivel

Ebéd: menzán étkezem, ezen nem szeretnek változtatni, mert nincs időm főzni, plusz a dolgozóknak nagyon kedvezményes áron van, sokkal drágább is lenne, ha én főznék. Viszont több opció szokott lenni és igyekszem mindig az egészségesebbet választani. Szinte mindig van valamilyen hús krumplival legrosszabb esetben, de gyakran vannak zöldséges, rakott ételek is, úgyhogy azért nem ilyen sulis grízes tészta a menü.

Uzsonna: gyümölcs

Vacsora: 1 kifli vagy kenyér (legtöbbször teljes kiőrlésű), felvágott/dobozos tonhal/tojás és mellé paradicsom/paprika/uborka így nyáron


Édességet most már max heti 1-2 alkalommal eszek, pár kocka csokit vagy egy fagyit néha. Plusz kávézni is szoktam, tejjel, cukor nélkül.


Ez így mennyire gáz? Tudnátok ötleteket adni hogy min tudnék változtatni, amihez nem kell sok pénz vagy idő?


2023. szept. 13. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
2023. szept. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amit az első belinkelt, az tök jó, havan időd 100 oldalt végigrágni.


De szerintem elég jó, főleg az átlag magyarhoz viszonyítva. Rost talán megvan (zab+teljes kiőrlésű pékáruból, a zöldség is kicsit hozzátesz). Fél kiló zöldség-gyümölcs megvan. Fehérje feltehetően megvan. Hozzáadott és szabad cukor limit alatt. Halolaj (EPA és DHA, esszenciális zsírsavak) valószínűleg nincs meg. Felvágott helyett otthon készített olcsóbb és egészségesebb tud lenni, de akkor kell egy kicsit főznöd. Kalciumbeviteled megvan?


Amit kipróbálnék a helyedben:


Tőkehalmáj konzerv. Az olajat se dobd ki, pont abban van a lényeg. Össze szoktam keverni saját leves tonhallal (lé leöntve), úgy ehető az olaj is.


Fasírt sütőben: bekapcsolod a sütőt, összegyúrsz fél kiló 30%-is zsírtartalmú darált sertést 2 szelet vízbe áztatott kenyérrel és fél zacskó fasírt fűszerkeverékkel. Pingponglabdányi gombócokat csinálsz, sütőpapíros tepsibe teszed, 20 percet sütöd 200 fokon légkeveréssel. Felvágott helyett jó, olcsóbbra jön ki ugyanannyi fehérje.


Készíthetsz körözöttet, a túró olcsó fehérjeforrás.


Mikrós hús: keress recepteket a neten, szintén felvágott helyett jó.


Ha a zöldség nincs meg: 450 g-os fagyasztott zöldség (karfiol, brokkoli, kelbimbó vagy direkt párolni való keverék) + fél teáskanál vegeta + 1 ek olaj, mindez egy legalább 1 l-es jénai üvegtálban. 15 perc fedővel a mikróban. Friss zöldség is jó, de a fagyasztott gyorsabb.

2023. szept. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem annyira rossz de tobb zoldseg kelene es a reggelibe feherjeforras.

Uzsonnara a gyumokcs magaban nem annyira idealis. Egyel hozza joghurtot vagy kekszet stb.q

2023. szept. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!