Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Amióta így eszem, nemtudok...

Amióta így eszem, nemtudok nagyvécézni rendesen. Van összefüggés?

Figyelt kérdés

Amiota napi 3x eszem, általam készített tápanyagdús ételeket, sok zöldséggel, kevés üres ch-val, emésztést segítő vitaminokkal (pl spirulina alga, almaecet ami tudom nem vitamin de jó az emesztesre) megfelelő mennyiségű víz, rendszeres mozgás. Amíg össze vissza ettem mindenféle feldolgozott cukros stb bolti cuccokat, nem szedtem vitamint nem ittam elég vizet addig minden reggel ugyanakkor mentem nagyvécézni.

Most meg van hogy egesznap nincs inger pedig előtte való nap jóllaktam, de ha van is inger, nem jön ki az egész dolog.

Bocsi ha undi voltam, dehat ez is az élet resze..

26/N



2023. szept. 20. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

Egy evőkanál olívaolaj, ráiszol valami meleg cuccot, vizet vagy teát.

12 óránként ismétled a folyamatot, ha nem jön.

Kávé is beindítja, mert összegyűjti a vizet és kilöki.

Intenzív mozgás szintúgy.

2023. szept. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kemény rostos-magvas dolgok, cukrozatlan müzlik is kihajtják.
2023. szept. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A hirtelen valtas miatt van. Elso ket hetben normalis, utana hozzaszoksz.

Folyadekot lehet mindig emelni a sok rost miatt

2023. szept. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

Akkor végre rendbe jött a wc ciklusod.

WC-zni ugyanis nem órához kell, hanem ingerre.

2023. szept. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem meg egy egészséges emésztés mindennap elkuld a wcre, a reggeli órákban.
2023. szept. 20. 20:05
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

5.

Ez egy orbitális marhaság, már ne is haragudj. Az ember nem pontosan ugyanannyit, pláne nem ugyanolyat eszik naponta, eltérő a víztartalmuk illetve a nem hasznosítható részek aránya és mennyisége is. Emiatt értelemszerűen eltér a feldolgozás sebessége és persze a mennyiség is ételenként.

A kényszeres reggeli sz.rás pszichés szokás egyeseknél és mivel a vastagbél sosem üres teljesen természetes állapotában, valami produktum is tud lenni. Ami persze sokszor kevés és elég híg a fenti okokból kifolyóan, de semmiképp sem az egészséges emésztés ismérve vagy feltétele.

2023. szept. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
41%

5-ös, ez nettó idiótaság :D, csak pszichés hülyeség.


Ha nem eszel annyit, hogy reggelre "mennyiség" gyűljön össze, akkor nem fogsz. Persze rá lehet stresszelni és szándékosan indukálni reggel, de ami kijön, az nem lesz normális állagú.


Egészséges ember nem reggel jár, hanem amikor rájön az inger.

Persze, "praktikusabb" ébredés után elintézni, ez tény, és amikor kirándulni megyünk, én is megoldom kis lekvárral éhgyomorra, hogy ne a hegyen kelljen, de amúgy tök értelmetlen.


Most mi változik, ha 7-kor ebéd után vagy esetleg késő délután, megyek el? Ugyanúgy kijön :D

2023. szept. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!