Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Eddig szinte sose voltam...

Eddig szinte sose voltam pattanásos, most hogy elkezdtem egészségesen enni, az lettem, van összefüggés(bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Amikor serdültem se nagyon voltam pattanásos, viszont tegnap kipattogzott teljesen a szám felett és nem értem miért, annyira nem tartom komolynak a dolgot hogy egyből orvoshoz menjek ilyennel azért is teszem fel itt a kérdést.

Lehet attól pattanásos valaki, hogy elkezd vitaminokat szedni és kevesebb édességet, több zöldséget eszik? Vagy esetleg lehet az a háttérbe hogy egy arckrémet használtam amit előtte nem? Mert a napokban kipróbáltam egyet, viszont ha allergiás lennék akkor nem csak egy részen jött volna ki több. Próbáltam keresgélni a neten, de semmi konkrét választ nem kaptam.



2022. dec. 19. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt minden drasztikus változás megviseli a szervezetet, akkor is ha az egészségtelenről váltasz egészségesre.


Másrészt ne szedegesd a mindenfajta tablettákat, vidd be természetes úton a vitamin és tápanyagforrásokat.


Biztosan egyszerűbb egy korty vízzel lenyelni 2 tablettát ami 20x annyi összetevőt tartalmaz mint amire a szervezetednek egyébként valóban szüksége van (és még mindig egy mesterséges bevitelről beszélünk) mint mindennap enni valamilyen gyümölcsöt/zöldséget változatosan és felváltva, de ez messze van az egészséges életmódtól.

2022. dec. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olajos magvak okozhatnak ilyet, ha esetleg abból sokat fogyasztasz, nekem 1 marék napraforgó is kihozza, ha úgy van kedve.
2022. dec. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
Vannak vitaminok, főleg a zsírban oldódók, amik pattanást okozhatnak. Nekem egy bőr-és hajvitamintól lett pizza az arcom pont.
2022. dec. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
1. Próbálom étellel is bevinni, végső célom egyébként az, hogy ha lesz rá módom saját magamnak termeszteni, sajnos most még nem vagyok annyira tájékozott de rajta vagyok az ügyön :)
2022. dec. 19. 13:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Én semmiféle multivitamint nem bírok, azoktól nagyon csúnya lesz a bőröm. A bioextra a, b, d vitaminjait szedem, azoktól semmi bajom szerencsére. (Egyébként jobb lenne zöldséget meg gyümölcsöt enni, de nem bírok.)


Csak a szád felett lettek pattanások? Sehol máshol?

2022. dec. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, csak ott egy foltba. Szerencsére én szeretem a zöldséget és gyümölcsöt, viszont erről amit szedek sok jót olvastam, és megleptem magam karácsonyra.
2022. dec. 19. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!