Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukor beteg mit ehet hogy...

Cukor beteg mit ehet hogy diétázzak?

Figyelt kérdés

Húst elvileg lehet enni diéta alatt de csak csirkét és halat én így tudom

Cukrot kerülni kell nálam meg jelenleg most amúgy is teljeskiőrlésű dolgokat kell ennem azt is tudom de gyümölcsök között nem mindent lehet enni ahogy zöldségek közül sem gondolok itt a banánra és a burgonyára emelett vki javasolja a rizset vki a bulgurt vki meg egyiket sem...tudom a mennyiségre kell figyelni még hogy minnél kevesebbet egyek de 5 x kell enni vagy legalább 3× vannak ilyen zabkásák zabok meg hasonló termékek azt írják azt lehet enni viszont van olyan termék amibe cukor is van viszont vhol meg azt olvastam hogy 50gr alatt vagy hogy még normális pl. Ilyen 3g cukrot tartalmaz egy műzli szelet vagy egy zabrudi is 2 -3gmot tartalmazz...emelett csak a gyógyszer miatt szoktam coca colát inni de azt is csak zérót!Meg ha nagyon nagy vágyam van egy hellt de azt is zéró cukorosat!Javasoltak heti 3×40perces mozgást...én jelenleg szallag munkás vagyok tehát ott mozgok de van amikor csak éppen hogy mozgok tehát szükséges emelett még mozogni?És ha igen ajánlanátok olyan gyakorlatokat ami bevállik...mondjuk ilyen hétvégékre kellene...és hétköznap a napi lépés számolóm általában ilyen 10ezer lépés 12-14ezer lépés mikor mennyi...hogy az elég vagy vmit mégis mozogjak...olyan tanácstalan vagyok pedig tudom mit kell enni inni...de vhogy még is jó lenne pár tipp hogy biztosra menjek...egy napi étrend mondjuk vagy hogy mit ehetek zöldségek és gyümölcsök között is mert mostmár tényleg szeretném ha sikerülne is ez a fogyás dolog 100%-osan...😊


2023. szept. 30. 11:57
 1/2 anonim ***** válasza:
44%
Szia én is cukros vagyok! És mindent lehet enni! Kivéve cukrot! Még cukor mentes kólát is ihatok. És akkoris maximum 7,3 a cukrom. Lényeg hogy kerüld a cukros ételeket és a cukros italokat! Akkor nem lesz túl nagy gond! Lényegében a cukros diéta annyiból áll hogy kerülni kell a cukrot, még pedig minden formában! És nem kell 5 X enni. Elég a napi 3 X-i étkezés, a reggeli ebéd és vacsora. A fogyásról: 34 kg-ot fogytam! És a 34 kg fogyás után is cukros vagyok! Tehát a csak fogyással nem múlik el a cukor betegség! Szóval kell fogyni! De a fogyással nem múlik el a cukor betegség! Ez is tény!
2023. szept. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ami a sportot illeti, a sok lépés egy nagyon jó alap. Emellé kéne valami, ami edzi a szívedet. Bármi jó, amitől fölmegy a pulzusod, gyors séta, biciklizés, görkori. Ha heti 3x fél órát rászánsz, az nagyon jó, de kevesebb is hasznos. A másik lehetőség az izomépítés. De persze mindkettőt is lehet. Ezek a sportok segítenek, hogy könnyebb legyen stabilizálni a vércukorszinted.
2023. szept. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!