Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az étel csak üzemanyag?

Az étel csak üzemanyag?

Figyelt kérdés

Egész életemben túlettem magam, mert kajával vigasztaltam magam, meg sosem tudtam, mikor hagyjam abba, ettem amíg van, ha unatkoztam is ettem, ha vendégségbe vagy étterembe mentem és épp nem voltam éhes akkor is ettem, ha megkínáltak valamivel akkor mindig elfogadtam (főleg mert néhány ember képes a visszautasítást nagyon rossz néven venni), ettem csak azért mert finom valami, stb.


Nyilván túlsúlyos is vagyok. Ha épp fogytam azt se tudtam megtartani. De ennek véget akarok vetni.


Hogy gondoljak úgy az ételre, hogy ez csak üzemanyag, kell a testnek, de csak akkor, ha éhes vagyok és csak annyi, amennyivel elmúlik az éhség? Illetve ugye akkor igazából mindegy mit eszem mert nem az a fontos hogy élvezzem, tehát jobb lenne egészségeset enni.


2023. okt. 1. 17:26
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Számodra az étel eddig örömforrás volt, most eldöntötted, hogy többé nem lesz az.

Minden fejben dől el. Ez már el is dőlt.

Más örömforrást kell keresned: hallgass jó zenéket, nézz jó filmeket!

Kezdj el mozogni is. Nem csak egészségesebb leszel, de jobban fogod érezni is magad. Majd jobban alszol, jobban állnak rajtad a ruhák, szóval sok szempontból megéri kitartanod az elhatározásod mellett.

Vezess be egy napirendet, hogy csak hány órakor eszel, és tartsd be mindenképp! Nem egyél egész nap folyamatosan!

Főzz magadnak egészséges ételeket! A neten találsz egy csomót.

2023. okt. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!