Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen gyakran eszel èdes,cukr...

Milyen gyakran eszel èdes,cukros ètelt?

Figyelt kérdés
Mikortól számít cukorfüggősègnek? Naponta többször eszem èdeset, nemtudom megállni, hogy ne egyem meg🙄
2023. okt. 13. 14:20
 1/7 Metionin ***** válasza:
Csokit szoktam úgy 1-2 hetente meg ha a kaja alapból édesebb pl. gyümölcsleves. De naponta kb. 1,5 liter teát iszok meg, amiben van cukor. Anélkül nem szeretem, az édesítőktől meg megy a hasam, ez van.
2023. okt. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2 sor csokit vagy egy 25g-os szelet csokit szinde minden nap megeszek. De nekem úgyis sok kalóira kell. Akkor számít függőségnek ha elvonási tünetek jelentkeznek. Ha téged zavar ne vedd meg a boltban és próbáld ki hogy reagálsz.
2023. okt. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hetekig nem.

Nincs is itthon kritálycukor.

2023. okt. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Napi többször, de kis mennyiségben. Kevesebb, mint napi 50 g hozzáadott cukrot fogyasztok (ami nagyjából megfelel az ajánlásoknak). Legalábbis normális napokon. Előfordul, hogy elgurul a gyógyszer és kipakolom a spájzt.
2023. okt. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ételekbe nem teszek cukrot, vagy max. nagyon picit, pl. paradicsomos ételbe egy-két kávéskanálnyit, káposztás tészta káposztája vagy párolt káposzta alá is, de kifejezetten édes ételt nem nagyon szoktam főétkezésként enni (pl. mákos vagy diós tészta, ilyesmit kb. félévente egyszer). Kávéba, teába sem teszek, gyümölcsleveket, üdítőket nem iszok, max. heti 1-2x, de van hogy hetekig nem. Viszont szinte minden nap eszek valami konkrét édességet, de csak egy valamit (édes péksüti vagy pár kocka csoki vagy édes keksz vagy egy túró rudi, ilyesmi), tehát olyat nem csinálok, hogy reggelihez gyümölcsjoghurt csokis müzlivel + ebéd után süti + vacsira lekváros kenyér. Igyekszem azért, hogy ne minden nap egyek, illetve inkább egészségesebb verziót (gyümölcsturmix, joghurt müzlivel, aszalt gyümölccsel, lekváros kenyér, tejbegríz vagy tejberizs stb.).
2023. okt. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Naponta eszek cukros dolgokat. Pilóta keksz a favorit, abból simán bemegy egy csomaggal +3-4 dl coca cola, rendes cukros, nem édesítős. 183/75 vagyok kb 10 éve.
2023. okt. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Naponta, a kv-mba egy kanállal, ezen kívül csoki, amikor kívánom. De semmi baj, ez is kell :D


Épp elég éven át sanyargattam magam (étk. zavar), hogy többé ne tegyem.

2023. okt. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!