Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Diverticulosis állapítottak...

Diverticulosis állapítottak meg nálam 1 éve. És most nagyon begyulladt a vastagbelem. Meddig ne egyek?

Figyelt kérdés

Már 3 hete szenvedek vele, orvosnál is voltam. Most már ott tartok ha csak főburgonyát szem akkor is nagyon fáj az alhasam két oldalt. Laborom volt, daganatra utaló jelek nincsenek. Étvágyam nincs. Kliont szedek 1 napja előtte már 2 doboz normixot is szedtem.

Sokat fogytam. Valaki volt már így?



2023. okt. 21. 15:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Sajnalom, hogy egy hettel a kiiras utan valaszolok, de elobb nem lattam ezt a kerdest.

Diverticulosis eseten TILOS onmagaban fott krumplit enni, mert meg kemenyebbe teszi a szekletet. Keves krumplipure lehet (tejjel vagy vizzel puhara keverve), fott vagy sult krumpli nem. A cel a szeklet puhan tartasa, es a vastagbel "kilyukadasanak" a megakadalyozasa (hogy a "tasakokban" ne tudjon elakadni a vastagbel tartalma).

Egyel almaszoszt, sok fott zoldseget levessel vagy anelkul, keves rizst, puhara fott csirket levessel vagy anelkul, ehetsz tojast fozve, rantottanak. Ha mindenkeppen valami krumplifeleseget akarsz enni, akkor egyel edeskrumplit, de ne sokat, inkabb rizst vagy fott tesztat egyel koretnek. Mindig sokaig ragd az etelt, mielott lenyeled.

Muszaj sok vizet innod, es TILOS a szensavas ital, amig ilyen komoly tuneteid vannak (de jobb lenne, ha soha tobbe nem innal szensavas cuccokat)

Muszaj, hogy legalabb fenntartsd a jelenlegi allapotodat, vagy ha tartod a dietat, akkor meggyogyulj. Ne kockaztass, rakos elvaltozasnak ne adj eselyt. Es egyel, ha keveset is, mert nincs etvagyad, de egyel. Ezen kivul szedj D vitamint, naponta 2000 NE, kb marcius-aprilisig.

Jobbulast! <3

2023. okt. 28. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Azóta javult?
nov. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem sokat, megyek szakorvoshoz.
nov. 21. 11:03
 4/23 anonim ***** válasza:
Nem segített az antibiotikum?
nov. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Annyit igen, hogy nincsenek fájdalmaim.


Majd a szakorvos megmondja mi a helyzet.

nov. 21. 12:49
 6/23 anonim ***** válasza:
Oke majd ird meg
nov. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, magánútra kell vinnem az ügyet, lehetlen tb alapon időben bejutni.

Mondanom sem kell mélyen a zsebbe kell nyúlni, persze attól függ kinek milyen mély a zsebe.

nov. 29. 13:19
 8/23 anonim ***** válasza:

"lehetlen tb alapon időben bejutni."


Mit mondtak ?

nov. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Január 25


Magánorvos december 8. Van különbség :)

nov. 29. 14:58
 10/23 A kérdező kommentje:

Gyógyszereket írtak fel.


Nem nagyon volt a doki szakmailag meggyőző. Csalódott is vagyok, pedig főorvos a pali. Ha nem javul tükrözés lesz.


Azért aggasztó hogy hónapok óta tart ez az egész.


Kocsonyát szerinted lehet enni?

dec. 12. 16:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!