Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » El kéne kezdenem hashajtózni/g...

El kéne kezdenem hashajtózni/gyógyszerezni vagy hánytatni?

Figyelt kérdés
Pár honapja egy elég drasztikus fogyás jött az életembe keveset ettem es egész hamar lement majdnem 10kg az alul súly felett most megálltam es nem akar lejjebb menni a napokba pedig csak falasi rohamaim vannak 24orat nem birok ki hogy ne egyek ami nem értem mitől lett mert eddig birtam akar 65 óráig is kaja nélkül mostanában meg mindig kipuffadasik eszem magam es nagyon szar érzés mintha nem is en iranyitanek. Ettol a telitett erzestol mostanában sokat gondolkozok hogy legalább hanyjam ki vagy hashajtóznom kene mert ettol csak hogy folyton teli eszem magam mentalisan rosszabbul vagyok mintha napokig nem ennek (Hanyni nem tudom tudnek e mert mar vagy 5eve nem hanytam most is amikor probaltam el is ment az egesztol a kedvem, de hogy meg egy kapszulas gyogszert se tudnek lenyelni az biztosXDD). Szerintem mar vissza is jött par kilo. Most ez csunyan fog hangzani de en azt a szintet akarom elerni hogy ne tudjam megenni az ételeket…amikor felek a kajatol vagy legalabb feljek a nagyobb kalorias etelektol. Elvileg ez a folyamat akar tobb evet is igenyelhet en meg megcsak a 3.honapba jarok de remelem leszek meg rosszabbul. Kerlek aki csak negativat irna ne tegye nem szukseges. Aki pedig tudna segiteni vagy van tapasztalata ebben kerlek irjon itt válaszba vagy akar privatba

2023. okt. 27. 00:26
 1/6 anonim válasza:
95%
A szó, amit keresel: bulimia. Viselkedésterápiával gyógyítható, mielőtt a sírba teszed magad a fentiekkel.
2023. okt. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Elso korben antidepresszanst vagy valami gyogyszert kellene felirni, honapok, evek terapiaja mellett oriasi osszegekert tonkremegy a tested. A bulemia nem sokkal jobb, mint az anorexia. Nagyon veszelyes. Most kell lecsapni ra, nem evek berogzodese utan.
2023. okt. 27. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nemtudom hogy ezek az emberek tudjak e hogy akik ilyennel kuzdenek (ami tenyleg egy mentalis betegseg minden a sajat magunk fejebe dol el) tudjak e hogy amugy ezeket a tipikus figyelmezteteseket mar megkaptuk vagy 20x havonta. Szerintem tisztaba vagyunk vele hogy ez káros de valamiert amit nem tudok megmagyarázni mégis akarjuk ezt. Lehet ha mar benne lennek nagyon a betegsegbe akkor jonnek ra hogy ez nem jo csak mar nagyobb kuzdelmem lesz az etellel akkor minden masabb mint amikor egy kezdonek aki megcsak fel labbal van ebbe benne es csak rosszabb allapotot akar elerni
2023. okt. 27. 06:32
 4/6 anonim ***** válasza:

3-as, voltam bulimiás.

Tudom, min mész át, tudom, hogy bárki mondhat bármit, nem fogod abbahagyni - majd amikor már kirohad az összes fogad, vagy vért hánysz, TALÁN (én a vérhányásnál is csak legyintettem, kit érdekel?)


Amúgy a recovery kva nehéz, mármint elkezdeni normálisan enni, NEM hányni, leküzdeni a késztetést, nem szedni a hashajtót, bármilyen obstipatio kínoz is...


Viszont vagy meggyógyulsz, vagy az egész életed rámegy, és örülhetsz, ha nem halsz bele - nekem majdnem sikerült 35 kilósan (kevert zavarban szenvedtem).


Lehet ha mar benne lennek nagyon a betegsegbe akkor jonnek ra hogy ez nem jo - nem, hanem teljesen ráfüggsz, és minél tovább vagy benne, annál nehezebb lesz kimászni.

Én két évvel ezelőtt kezdtem a recoveryt, de még mindig nem vagyok 100% gyógyult. Hánytatni nem, azt az elmúlt két évben maximum 2x csináltam, de mentálisan is nehéz, fizikálisan pedig pokol sokszor, mert fáj enni.


És minél tovább csinálod, annál jobban tönkreteszed magad és annál több maradandó károsodással kell számolni - egy teljesen szétbrmolt emésztőrendszer nem hozható helyre 100%-ig, hiába az orvosi segítség.

2023. okt. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De persze ezt is teljesen feleslegesen mondom.


A saját károdon majd rájössz, és UTÓLAG azt kívánod, bár a legelején hallgattál volna azokra, akik segíteni akartak.

Bár ne hajszoltad volna bele magad az egész körforgásba, amelyből csak sérülten jöhetsz ki, és sohasem gyógyulhatsz meg fizikálisan teljesen.


Benne lenni jó buli, ez tény. Valamiért vágyjuk az érzést, fájdalmasan teli majd megkönnyebbülni > olyasmi, mint egy orgazmus (többen ehhez hasonlítják, és végülis igazuk van, mert a feszültség kiadódik pl hányás formájában), amire könnyű rákapni.

De kiszállni belőle az nem egyszerű, és minél tovább vagy étkezési zavaros, annál nehezebb.


#4-es voltam

2023. okt. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És amikor a kérdező megkérdezi privátban, a hashajtózás ugyanannyit ér-e, mint a hánytatás, mert ő laxatívokat fog szedni... Egy élmény néha elmondani a bulimiával kapcs. negatív, életromboló tapasztalatokat, ha úgyis leszrják.
2023. okt. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!