Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Amennyiben 2. cukorbeteg...

Amennyiben 2. cukorbeteg vagyok (nem inzulinos), magas vérnyomásra is szedek gyógyszereket, alkalom adtán, mikor ihatok egy kis alkohol tartalmú italt?

Figyelt kérdés

Tudom, a legideálisabb, ha nem iszom egyáltalán alkoholt. Alapvetően antialkoholista (szerű) típus vagyok, de ritkán elfogyasztanék egy pohár bort, Cídert, sört.

Hetente egyszer szúrok cukorra, reggel és 17 órakor szedek vérnyomásra tablettát. Ha késő este elfogyasztok egy pohár alkoholos italt havonta egyszer, alkalom adtán, az mekkora gondot okozhat?



2022. júl. 24. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:

A cukorbetegséget nem tudom, sztem a cidernek elég magas a cukortartalma de sima világos sörnek sztem nem de nem vagyok 1 orvos


Én is magas vérnyomásos voltam 160/100 megmondtam az orvosnak hogy leszarom akkor se fogok gyógyszer szedni elkezdtem boxolni, sportolni meg kondizni meg kajából kevesebbet zabálni lefogytam 20 kg-t de bort mindig ittam hétvégente 1-2 üveggel, a vérnyomásom is lement 130/80 körülire

2022. júl. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mértékletes alkohol fogyasztás csak tágítja az ereket.
2022. júl. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nekem kezelés mellett nem magas a vérnyomásom. Sportolásnál is csak kicsit megy fel szerencsére, viszont a stressz már képes megdobni. (124/80 volt tegnap 82 pulzussal, 155/90 fölé nemigen megy) Nemrég az új diabetológusomhoz felsétáltam a harmadikra, majd kiderült a földszinten van, lemenetem. Kiderült, csak kávézért volt lenn, így feljött vele ismét a harmadikra. Ezután megmérte a vérnyomásomat, 158/89 volt. :-) Arra is rátudott venni, hogy fogyjak. December óta járok hozzá, 12 kiló mínusznál járok azóta. :-D

Ősszel megyek hozzá, akkor majd tőle is megérdeklődöm az itt feltett kérdést.

2022. júl. 25. 17:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem igen jo. De ha iszol ne cukrosat, cider ne, rövid ne, száraz pezsgő bor talán kicsi
2022. júl. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!