Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményed egy ilyen...

Mi a véleményed egy ilyen reggeliről?

Figyelt kérdés

2 szelet toast kenyér pirítósnak (nem fehér, van benne durum liszt, zab, árpa, rozs, tönköly, köles). Ezt kenem meg mogyoróvajjal, ami most nem a legjobb, mert a lidl-ben vettem, és van benne pálmaolaj, cukor(??), de nem sok, így is 95% mogyoró és 2% mogyoróolaj van benne. Mellé egy nagyobb marék kékáfonya. Egy pohár (2,5 dl) víz és egy presszó kávé.

Kicsit oda kell figyelnem, mert hajlam miatt veszélyeztetett vagyok magas koleszterin és vércukorszintre, bár jelenleg még egyik sem áll fenn.

Egyébként hízni szeretnék, mellé sportolok, 28 éves férfi vagyok, 65 kiló.


Ez a megúszós reggelim, tehát gyakran fogyasztom. A gyümölcsöt szoktam variálni benne, két alternatívám a szeder és a banán.


2023. nov. 6. 08:59
A kérdező szavazást indított:
Nem a legjobb, de azért nem is rossz.
Rossz
9 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon kevés a hízáshoz, meg úgy az életben maradáshoz is. A hajlam az semmi. Szerintem túltolod. Legalább 2-3x ennyit kellene enned a kenyérből. Egy szelet kb 40 kcal. Szóval ez így nem normális.
2023. nov. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez az élethez is alig elég, nem hogy hízáshoz.
2023. nov. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ne az alapján szavazzatok, hogy mennyire érem el vele a célom, hogy hízni fogok, hanem hogy egészséges-e. Mert egy nap kb 6x eszek.
2023. nov. 6. 10:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a nap többi részében mit eszel. Ha amúgy eszel elég zöldséget és megfelelő a fehérjebeviteled, akkor oké. Esetleg a kalciumra kéne még figyelni (sokan isznak tejet, esznek joghurtot a reggelihez, te nem, de a többi étkezésben ha beviszed a kalciumot, akkor nem gond.
2023. nov. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem egészséges ennyiszer ezt enni. Semmit sem egeszseges ennyiszer enni mert emiatt kimaradnak más fontos vitaminok és ásványi anyagok.

Fehérje is elég kevés benne. Illetve egy rosttartalmat is számolj grammra pontos mennyisegekbol mert az is kevesnek tunik

2023. nov. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Fehérje is elég kevés benne"

Az megvan, hogy 100g mogyoróvajban több a fehérje, mint 100g (nyers) csirkemellben?

2023. nov. 6. 16:29
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
#6, oké, csak 100 g mogyoróvajat nem eszel meg a reggelihez, csak a töredékét, 100 g csirkemell elkészítve meg nem olyan sok, azt simán. Nem az számít, hogy 100 g-ban mennyi fehérje van, hanem hogy ha mondjuk 100 kcal-nyit eszel belőle, akkor hogy viszonyul a fehérjetartalmuk. 100 g mogyoróvaj van vagy 600 kcal, annyit nyilván nem eszel meg reggelire, csirkemellből simán megehetsz 100 g-ot, ha nagyobb étkű vagy.
2023. nov. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És mi az, ami miatt ennyien szavaztak a rosszra? A szénhidrát benne teljes kiőrlésű, egészséges zsírokat tartalmaz, van benne sok gyümölcs, és húst kevesen esznek reggelire, szóval a mogyoróvaj egy egész korrekt fehérjemennyiséget is ad a dologhoz.
2023. nov. 6. 21:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Mert kevés, és a kb 20 gr mogyorovajban amit rakensz max 3 gramm feherje van. Az semmi.

Rost se sok.

2023. nov. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8, szerintem az van, hogy sokan csak az általuk jónak tartott divatdiétát tartják egészségesnek. Márpedig a te reggelid se nem paleo, se nem ketogén, nem is a szokásos párizsis-sajtos kifli paradicsommal. Esetleg a vegánoknak tetszik. Plusz valóban, azért is lepontozhatja valaki, mert túl kevésnek tartja. De összesen se kaptál túl sok szavazatot.


Az biztos, hogy a szerintem tipikus kakaóscsiga-tea kombónál fényévekkel jobb.

2023. nov. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!