Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretnék segítséget, vélemény...

Kinderschoko kérdése:

Szeretnék segítséget, véleményeket kérni anorexiával kapcsolatban! Hogy tudnék ebből az állapotból kijönni?

Figyelt kérdés
Kb 4 hónapja kezdődött nálam a probléma, egyik napról a másikra. Ismeretlen eredetű étvágytalanság miatt fogytam 1-2 kilót, ami annyira megtetszett, hogy attól kezdve tudatosan figyeltem a kCal bevitelre. Eleinte napi 1200, kb 1.5 hónapja viszont napi 600, ritkán 800 kCal a keretem. 650-nél már lelkifurdalásom van. A 4 hónap alatt 44-ről 36-ra csökkent a ruhaméretem, én ebből semmit nem látok a tükörben, ugyanolyan kövérnek érzem magam, mint régen. A környezetemben mindenki szóvá teszi a fogyást, nekem viszont fel sem tűnik, csak a ruhatár-csere.

2021. aug. 21. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Úgy, hogy szakember - pszichiáter és klinikai szakpszichológus - segítségét kéred.


Minimum 1200 kalóriára van szüksége a szervezetednek ahhoz, hogy minden normálisan működjön. Ha huzamosabb ideig 600-800 kalórián élsz, akkor annak egyre több károsodás lesz a vége. Csak hogy felsoroljak pár példat:

- hormonrendszerrel kapcsolatos szövődmények (hormonháztartás felborulása, extrém hajhullás, menstruáció elmaradása, csontszerkezet megváltozik - ún. "csontfogyás" -, pajzsmirigyműködés lecsökken...)

- szív-és érrendszeri szövődmények (nagyon alacsony vérnyomás, nagyon alacsony szívritmus, szívritmuszavar...)

- gyomor-és bélrendszerrel kapcsolatos szövődmények (székrekedés, gyomorszövet csökkenés, kórosan lassú bélmozgás...)



Annak kellene eljutnia tudatodig, hogy a kezeletlen anorexia halált okoz.

2021. aug. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Fordulj segítséghez, pszichológushoz vagy pszichiáterhez! Nálam is így kezdődött az anorexia, egy apróbb fogyással, majd elkezdtem számolgatni a kalóriákat, amiket nyilván folyamatosan csökkentettem, odáig, hogy én is soknak éreztem a 650kcal-t egy napra. Én nem fordultam segítséghez, durvább is lett a helyzet. Még mindig nem gyógyultan ki. Hozzátenném, hogy attól, hogy vékonyabb leszel, nem leszel boldogabb! Keress fel egy olyan embert, aki ért az evészavarokhoz, és tud neked segíteni!
2021. aug. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az igazsághoz tartozik még, hogy nem vagyok már tizenéves, van családom, gyerekem, dolgozom. Egyszerűen nem is értem, hogyan kerültem ebbe a helyzetbe, nagyon szégyellem.

Azt érzem, hogy ez nem teljesen normális, viszont szakember segítségét egyelőre nem venném igénybe, időm sem lenne rá.

2021. aug. 22. 19:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3# Akkor egy opció maradt: a szervezeted további károsítása. Az egészség mindennél fontosabb, de úgy látszik, hogy ez nem jutott el a tudatodig. (1#)
2021. aug. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pedig szakember segítségére lenne szükséged. 18 éves kor felett kialakuló anorexiának rosszabb a prognózisa. Ráadásul már nem csak magadért vagy felelős, hanem a gyereke(i)dért is. Heti egy óra pszichológus bele kell, hogy férjen, életveszélyesen keveset eszel.
2021. aug. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!