Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 6 egység d vitamin-t nyugodtan...

6 egység d vitamin-t nyugodtan lehet szedni?

Figyelt kérdés
nov. 18. 06:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A D-vitamint általában NE-ben adják meg, de előfordulhat, hogy multivitaminoknál mikrogrammban. 5 mikrogramm D-vitamin=200 Nemzetközi Egység (NE)-el, ezt érdemes tudni! A D-vitamint egyébként fel lehet íratni a háziorvossal is, így spórolni tud a család a költségeken.


Szerintem az kevés, én 2200 nemzetközi egységet szedek. Háziorvosom mondtam hogy ez az alap, ezt nyugodtan szedhetem naponta. Több akkor kell, ha valakinek betegség/nagy hiány van a szervezetben, illetve ha kb 0 a szabadban töltött idő, de akkor S igazán kell 3000-nél több.

nov. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
6 NE mennyiségűt szedek.
nov. 18. 07:59
 3/12 A kérdező kommentje:
Plusz szedem a bitoeches multivitamin for men't.
nov. 18. 08:00
 4/12 A kérdező kommentje:
6 NE alatt 6 ezerre gondoltam, állítólag biztonságosan szedhető.
nov. 18. 08:00
 5/12 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges ennyi D vitamint szedni. A Covid alatt a betegeknek emelték meg 6-8 ezerre, de nagyon sok orvos elmondta, hogy felesleges és bár vitaminról van szó, de veszélyes emelt szinten szedni ha nem indokolt, főleg hogy zsírban oldódó vitaminról beszélünk, amit a szervezet raktároz.
nov. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Gondolom 4 elég lesz?
nov. 18. 08:05
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Minek akarsz maximális szintet szedni? Miért kell túlgondolni a vitamin szedését? Ez kiegészítő, minden vitamint és ásványi anyagot a táplálekkal kell elsősorban bevenni, és megpróbálni abból fedezni.


Tessék:

,,A D-vitamin-túladagolás

A D-vitamin naponta biztonságosan bevehető legnagyobb mennyisége 4000 NE. Rendszeres, hosszú távú szedése ennél nagyobb mennyiségben túladagolást okozhat. A D-vitamin túladagolása azonban csak táplálékkiegészítők szedése révén vagy egyéb beavatkozások – például ösztrogénterápia – esetén fordulhat elő. Napfény vagy táplálkozás hatására nem. Az élelmiszerekben található D-vitamin mennyisége elenyésző.


A D-vitamin-túladagolás tünetei


A D-vitamin túladagolására mint jelenségre először az 1960-as évek Amerikájában figyeltek fel a napozás robbanásszerű elterjedése és a D-vitaminnal mesterségesen dúsított élelmiszerek népszerűvé válása folytán. Ennek kapcsán kristályosodott ki, hogy a rendszeresen túl nagy dózisban adagolt D-vitamin elsősorban a drasztikusan megemelkedett kalciumszint miatt káros. Ennek jelei lehetnek az általános gyengeség, zavartság, a túlzott szomjúságérzet melletti gyakori vizelési inger, valamint étvágytalanság, izomgyengeség, émelygés és hányás, gyakran jelentkező fejfájás, esetleg székrekedés.


A D-vitamin-túladagolás következménye


Önmagában tehát a túl magas D-vitamin-szintnek nincsenek a szervezetre gyakorolt negatív hatásai, a drasztikusan megnőtt kalciumszint viszont gyakran produkálja a fenti tüneteket. Természetesen csak abban az esetben, ha az extrém magas D-vitamin-bevitel valóban hetekig fennáll például egy hosszúra nyúlt vagy nem megszakított D-vitamin-kúra esetében. A D-vitamin-túladagolás valóban elég ritka, mérgezés pedig csak a hetekig vagy hónapokig tartó túladagolás következtében lehetséges. Ez túlzott mértékű kalciumlerakódásához vezethet a belső szervekben, illetve tartós vese- és csontkárosodást is okozhat."

nov. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
4 éves korom óta van szív és érrendszeri problémám szóval szerintem 4000 hasznos lehet, omega 3-ból szedek 2g-ot.
nov. 18. 08:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Maximális mennyiség, tehát ha eszel halat, májat stb, napi 20-30 percet tartózkodsz a szabadban, nincs csontritkulásod, vagy vérvétel által igazoltan alacsony D vitamin szinted, akkor bőven elég a 2 vagy 3 ezer egység.
nov. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Rendben, akkor szedj mindenből egy bazi nagy adaggal teljesen feleslegesen.
nov. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!