Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet az oka, hogy újabban...

Mi lehet az oka, hogy újabban szinte semmi étvágyam nincs?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, soha nem volt baj az étvágyammal, mindig szívesen ettem, válogatós sem vagyok egyáltalán.

Szeptemberben volt egy stresszesebb időszakom amikor 52 kg-ról lefogytam 48-ra, és bár ez azóta megoldódott, azóta is keveset eszem és nincs étvágyam, illetve a súlyom se ment azóta se 49 fölé. (Ezt mondjuk nem bánom). Ma is reggel ettem egy rántottát két tojásból, ebédre egy tányér levest, de azt se azért mert éhes lettem volna, inkább kötelességtudatból, és azóta semmit. Vitaminokat szedek minden nap (magnézium, K2-D2, B-Vitamin komplex, multivitamin, nyomelem tabletta) így nem hiszem hogy ez áll a háttérben.



nov. 23. 17:30
 1/1 Senior Séf ***** válasza:

"Szeptemberben volt egy stresszesebb időszakom amikor 52 kg-ról lefogytam 48-ra, és bár ez azóta megoldódott"

Én meg hadd mondjam, hogy cö-cö. A mai ember egyszerűen nem tudja elkerülni a stresszt. Ráadásul az evidens stresszfaktorokon kívül - "hála" a nyugati típusú táplálkozásnak és étrendnek - még belső, rejtett stresszforrások is folyamatosan jelen vannak. A stressz hatása alatt a szimpatikus idegrendszer van "bekapcsolva", így jószerivel MINDEN ÉLETFOLYAMAT félgőzön pöfög csak. Az emésztés is.

nov. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!