Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem árthat meg a túl sok tej?

Nem árthat meg a túl sok tej?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy alapvetően egészséges, sok benne a Ca meg minden, de nem árthat, ha túl sokat fogyasztunk? A férjem fél litert iszik minden nap, ráadásul zsíros házi tejet, forralatlanúl -úgy ahogy a kijön a tehénből. A szomszédtól vesszük, és nincs is bevizsgálva, azt sem tudjuk, hogy milyen körülmények között tartja az állatokat.

dec. 8. 16:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%

"Nem árthat meg a túl sok tej?"

De.

"Tudom, hogy alapvetően egészséges"

Azért a dietetikai kutatások és álláspontok ennyire nem egyértelműek, sőt sokkal inkább negatívabbak.

dec. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Dehogy egészséges a tej..Ki mondott ekkora baromságot?
dec. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Bocinak, akinek az anyja adja annak egészséges, és tápláló, de nem embernek!
dec. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Minden egészségesnek mondott étel mértékkel egészséges.
dec. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát akkor tudatlan vagyok. Emlékszem gyerekkoromban még az iskolában is propagálták a tejet, hogy az mennyire egészséges. Mikor bizonyították be az ellenkezőjét?
dec. 8. 16:59
 6/15 anonim ***** válasza:
Amióta vízzel van higítva a bolti tej meg amióta olyan sok embernek nem birja a gyomra, laktózérzékeny lesz stb.Közel 30 vagyok nekünk is az iskolába , óvodába istenítették a tejet hogy hát inni kell az kell sok a kálcium benne az kell a szervezetnek de ez ma már egyáltalán nincs így.Tejfehérje allergiám van mamám elkezdi az meg mi a brant sosem hallott ilyenről.Igen mert anno nem ilyen volt a tej hogy tönkrevágta az emberek szervezetét..Nincs szüksége az emberi szervezetnek tehéntejre, az a bocinak van ahogy az anyatej a babának..Nem eszem iszom tejes dolgot mégis makk egészséges vagyok. #2
dec. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
#5 Igen, illetve régen amalgám tömést használtak a lyukas fogakhoz, meg higanyos volt a lázmérő, csak, hogy mondjak két példát! A mai világban már sokkal több kutatás, és tanulmány érhető el, és nemcsak szűk körökben, így lehet sokrétűen tájékozódni! Tegyétek meg emberek, amíg lehet.
dec. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Mikor bizonyították be az ellenkezőjét?"

A 20. század közepe óta heti szinten jelenik meg újabb vizsgálati anyag vagy metaanalízis a tej/tejtermékek negatív dietetikai hatásairól. Hogy X évvel ezelőtt a laikus napközis tanárnénik mit propagáltak az általános iskolában, abból abból messzemenő szakmai következtetést nem érdemes levonni.

dec. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

A jelenlegi mainstream dietetikai ajánlás napi fél liter tej vagy ennek megfelelő tejtermék.


Amit az előttem szólók írnak, az vagy nem jutott még el a mainstream, "hivatalos" ajánlásba, vagy nem is fog, mert hülyeség. (Egy-két vizsgálat alapján nem lehet ítéletet mondani, sok kutatást kell együtt nézni.)


Természetesen, ha a férjed laktózérzékeny, akkor válasszon laktózmentes tejet, vegyen be laktázt vagy vigye be másból a kalciumot.

dec. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Egy-két vizsgálat alapján nem lehet ítéletet mondani, sok kutatást kell együtt nézni"

Itt egy metaanalízis, ami 11 évnyi módszertani nyomonkövetésének és több tucat tanulmányának a konklúzív kivonata. Amikor ez a publikáció megjelent, akkor minden mainstream dietetikai szakfolyóírat erre hivatkozott, úgyhogy nem igazán értem, miről beszélsz. Ha nem követed a naprakész táplákozástudományi szaksajtót, akkor persze, hogy nem jutnak el hozzád információk. A metaanalízis mellé linkelek egy randomizált kontroll vizsgálatot is, ahol a tejtermékek és más élelmiszerek onkológiai kockázatát hasonlították össze humán populáción, és hát nem a tejtermékek nyertek, maradjunk annyiban:

[link]

[link]

dec. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!