Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktozerzekenyseg baj lehet e...

Laktozerzekenyseg baj lehet e ebben az esetben...?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Nemsokara jön ebedre a batyam baratnoje.

Anyum vadul foz a konyhaban es lattam hogy a kremlevesbe tejszint rakott.


A batyjam direkt mondta hogy erzekeny a laktozra a baratnoje.többszlr is mert anyu sokat fot tejes tejszines cuccokat.


Szoltam anyunak es leteremtett hogy jaj na nemfog belehalni a hisztis mivoltjat ha egyszer eszil rendeset. Nem mondod neki eszre sem veszi.


Nemtudom...lattam mar filmekben hogy van aki mogyoro allergia utan kb megfullad...kicsit felek most mert aranyos lany es birom


dec. 16. 11:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehetnek utána elég kellemetlen órái, erős görcsök meg mosdóba szaladgálás.. a nagynénémnek pl akár 1 hétig rossz a gyomra ha nem vesz be gyógyszert valami tejes evés előtt
dec. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A laktózintolerancia nem allergia, úgyhogy nem jár anafilaxiás sokkal, illetve semmilyen "drasztikus" következménnyel nem jár a hasmenésen és (ritka esetben) hányáson kívül. A tejszín nagyon kevés laktózt tartalmaz, ezért ha bátyád barátnője nem extrém módon intoleráns, akkor semmilyen tünete nem lesz (persz ez egyéni). A béke kedvéért lehet neki szólni, hogy a krémleves tejszínnel készült, és ha aggódik, akkor ne egyen belőle, vagy vegyen be egy laktáz enzim tablettát (ami a legtöbb laktózérzékenynél mindig van).
dec. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szólni kell neki, és beveszi a tablettáját aztán nyugodtan ehet, az anyukának nem muszáj szólni ;)
dec. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Szegény barátnő..Csodás anyósjelölt elött áll akkor ha ennyit nem tud tiszteltben tartani.Idézem" nem fog belehalni, a hisztis mivoltját) Sajnos van akinél ez erős tüneteket provokál, hasmenés, hányás és egyéb diszkonfort érzés..Én nem laktózintoleranciás vagyok hanem teljes tejfehérje allergiás, és mindenhol akinél megyünk ezt mindenki tiszteletben tartja és tudja hogy laktózmentes tejet/tejszínt sem fogyaszthatok. Szóljatok neki mindenképpen hogy a levesbe került véletlen egy kis tejszín, ne egyen belőle, egyen majd másodikat. Mindenesetre sokkol hogy egy felnőtt mond ilyet akinek fogalma sincs arról hogy ha tejeset fogyaszt x illető annak milyen következményei lehetnek..Ez nem sírás, ez nem picsogás..Mintha valaki jókedvében mondana le a tejről..Komolyan mondom..
dec. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Egy laktózos általában tart magánál laktáz enzimet, pont ilyen esetek miatt.
dec. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha megtudnám, hogy az anyósjelölt nagy ívben szrik az intoleranciámra és mellette még hisztisnek is nevez olyanért, amiről nem tehetek, az volna az utolsó alkalom, hogy látna.


Anyád egy bunkó, ha tetszik, ha nem.


Írom ezt intoleranciásként, aki szívta már meg, mert a rokonság szerint én hisztizek.

A harmadik ilyen után többé nem eszek ott náluk. Semmit. Nekem nem ér meg két napos rosszullétet, mert a tahója képtelen tiszteletben tartani a diétámat.

dec. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem 5 ös.Hanem aki vendégül látja annak tudnia kell az intoleranciájáról és azt tiszteletben tartania.Nekem pl lószart sem és a laktáz enzim.Tejfehérje allergiás vagyok.Ha nincs tiszteletben tartva ott gondok vannak.Nem kell tejmentesen főznie az év minden napján de arra az egy két déli ebédre kilehet bírni hogy nem rak 2 kanál vajat vagy tejet a kajához..
dec. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7, a kutyát érdekli, hogy neked milyen allergiád van, a kérdés nem a tejfehérje. Nyilván van, amihez muszáj külön főzni, a laktózhoz pont nem.
dec. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kutyát nem érdekli a bunkóskodásod.Teljesen mindegy,tejtermékről van szó.A barátnő direkt jelezte hogy érzékeny a tejtermékekre, ebből én azt következtezném le mint házigazda aki a kaját készíti hogy nem ehet tejeset.Mit nem lehet ezen érteni????

Ha nem lenne gond mint pl egy barátnőmnél aki otthon is tejesen főz de megoldja egy kapszulával és az lebontja neki a laktózt.Van akinél nem így működik a dolog.Nem létezik 2 egyforma laktózintoleranciás ember.Van akit jobban megfog. Ha elintézhetné egy laktáz enzimmel a barátnő akkor nem jelezte volna a laktóz érzékenységét nem gondolod? Okoskodsz de halvány lila gőzöd sincs a dolgokról..

dec. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy,tejtermékről van szó


Nem, nem mindegy. Nekem laktóz-intoleranciám van, eszembe nem jut soha elvárni, hogy bárki figyelembe vegye, mert nem kell. Lépj túl rajta.

dec. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!