Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi az ami jó rost forrás és...

Mi az ami jó rost forrás és széklet lazító étel?

Figyelt kérdés
Köszi a választ

dec. 17. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Zabkorpát eszek mindennap.
dec. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Útifűmaghéj. Minden nap 3-4 teáskanállal belekeverek egy pohár narancslébe, és megiszom. Sajnos székrekedéses vagyok betegség miatt, ezt javasolta egy német orvos. Azóta nincs problémám.
dec. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Lencse :)
dec. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az útifűmaghéj tényleg jó. Bárminek a tetejére szórsz 1-2 teáskanállal. Fontos hogy melletge a nap folyaman sok folyadekot igyal.

Amugy meg a teljes kiorlesu kenyer, gabonák (rizs bulgur kuszkusz stb)n olajos magok, zabpehely, zabkorpa, búzakorpa mind ilyen. Na meg a zöldsegek es gyümölcsök. Ha minden etkezeyben van valami gabona/teljes kiorlesu kenyer es minden etkezes melle eszel 10-15 xeka zoodsegekt vsgy gyumolcsot akkor sosem lesz szekletlazitasi problemad

dec. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez az utifumaghej refluxal is szedheto? Sajnos nekem is szorulasom van sokszor és ennek következtében vegbel repedés alakulhatot ki :(
dec. 17. 16:57
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
2-ik válaszoló vagyok. Igen szedhető, én is refluxos vagyok. Vízzel is lehet inni, már akinek megy. Nekem sajnos nem. Ezért keverem narancslébe. Vagy bàrmi másba, de jól írták utánam, sokat kell inni mellé.
dec. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az utifűmaghéj vagy a zabkorpa tényleg jó megoldás lehet rövidtávon, de hosszútávon a zöldségekben, gyümölcsökben, hüvelyesekben gazdag táplálkozás fog jó minőségű székletet biztosítani. Egyél sok borsót, babot, kelkápsztát, brokkolit, narancsot, málnát, almát, szedret, kiwit, körtét, mellette igyál sok folyadékot, és rendbe fog jönni a székelésed (amennyiben valamilyen kórkép nincs a háttérben).
dec. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
refluxra különösen jó aZ utifmaghéj. és chia mag, lenmagliszt. és olvasd el minden cimkén a rost mennyiséget és válaszd a rostosabbat.
dec. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Körte, narancs,aszalt szilva, zabpehely, bele olajos magvak,és egy kis tej, mellé teljes kiőrlésű kenyér 1 szelet párizsi és melle uborka meg margaron ezzel a reggelivel hajtottam meg magam reggelenként.
jan. 8. 09:29
 10/11 A kérdező kommentje:
Mellé utifű maghej és 2L víz-et ittam minden nap, köszönöm a segítséget, jobban vagyok :)
jan. 8. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!