Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet attól székrekedésem,...

Lehet attól székrekedésem, hogy keveset eszem?

Figyelt kérdés
1 hete nem tudok üríteni.

dec. 23. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Kevés étel, kevés folyadék, kevés rost, kevés mozgás - ezek valamelyike, ilyen drasztikus esetben ezek kombinációja okozza. Egy hét az nagyon sok, próbáld meg sok folyadék, kefír/natúr joghurt, szilvalekvár/aszalt szilva, lenmag stb. (itt egy elég jó cikk: [link] fogyasztását. Én a helyedben nem mennék így neki az ünnepeknek, menj be holnap egy gyógyszertárba és kérj valami bélmozgás javítót (ne hashajtót!), ami pluszban segíthet.
dec. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
A kevés étel önmagában szerintem nem. Ha alig eszem, akkor is minden nap van székletem
dec. 23. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Igen, okozhatja.

Nálam is ez volt.

dec. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Önmagában a kevés étel miatt nem, de ha ezek olyan ételek, amik leülnek a bélben, a nagy részük felszívódik, a maradék pedig nem tud rendesen mozogni a bélben (az első válaszoló által írt okokból), akkor az étel túl kis mennyisége fokozza a problémát.
dec. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4

Reggeli: Kávé

Ebéd: Barna rizs (magában)

Vacsora: Barna Rizs brokkolival és kevés kacsa hússal

A barna rizs elég sok rostot tartalmaz és a brokkoli is. Remélem holnapra sikerül.

dec. 23. 22:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyél meg egy evőkanál olívaolajat, ha nincs otthon akkor az étolaj is megteszi. Apám ugyanígy volt, mondtam neki hogy ezt tegye, először nem hitt benne, de kipróbálta, azóta mindennap megeszik 1-2 kanál olívaolajat. Amúgy ha egy kanál nem segít, egyél meg 2 kanállal.
dec. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

A rizs az fogja a székletet.

Nem keveset eszel, hanem keveset iszol.

Rostosak, hüvelyesek, még a magvak is segítenek.


6. Így van! Olívaolaj. És igyon rá egy-két bögre meleg vizet/teát.

dec. 24. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mozgás szintén segít. Én elmentem futni, volt hogy majdnem becsináltam, előtte semmi.
dec. 24. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!