Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ezen "élelmiszerek" közül mi...

Ezen "élelmiszerek" közül mi válhatott ki erőteljes éhségérzetet?

Figyelt kérdés

Junk-food-ok, tudok róla, tehát a minősítést nem kell megtenni...


2 db (100g-osak) TUC keksz (egy bacon-ös és egy hagymás(-tejfölös?)

1 Tábla (100 g) Milka noisette csokoládé

1 csomag (150 g) Győri csokoládé darabos keksz

Meg ettem még 1 csomag (45 g) Nógrádi ropit is, de ez biztosan nem volt rá (jelentős) hatással az éhségemre.

Előző nap (csütörtökök) rendesen éhes voltam. Annyira, hogy az éhségtől csak 1-2 óra vergődés után tudtam elaludni.

Éreztem, hogy a csokoládéból ez a szervezetem számára túl sok volt. Sósat (TUC keksz, ropi) fogyasztva csökkent a kellemetlen érzés.

Máskor általában nem szoktam ekkora mennyiséget enni (kalóriában mérve).

(2 x 480) + 550 + 690 + 180 = 2.380 kcal

Az igaz, hogy huzamosabb ideig tartó éhezések sorozatán vagyok túl, de máskor mikor ugyanilyen szintű éhezés után lett ételem, nem éreztem ilyen szintű éhséget. Egyébként még másnap is (azaz ma) meg volt ez a szintű éhségérzet.



dec. 23. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Úgy tudom, minél többet eszel, a gyomrod annál jobban kitágul és ahhoz igazítja a "beled" az "elvárt kaja mennyiségét"
dec. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első háromból mindegyik fixen minőségi éhségérzetet vált ki. Az összes junk food ilyen. Ezért nem járok a Mekibe és a Burger Kingbe sem. Utána csak még éhesebb leszek. A szervezet nem tud mit kezdeni ilyen fölösleges cuccokkal elraktározáson kívül. A szervezetnek állati eredetű fehérjére, telítetlen zsírsavakra és rostra van nagyon szüksége illetve mértékkel összetett szénhidrátokra, telített zsírsavakra.

Amiket felsoroltál mind egyszerű szénhidrátok.

dec. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez igaz 1-es, csakhogy ezek száraz ételek. A főtt ételek pedig még vizet is tartalmaznak, ráadásul nem is keveset, tehát a főtt étel tudja igazán kitágítani a gyomrot. Ezek mellé nem ittam sok vizet.


2-es! Abban az esetben jók ezek az "ételek", ha rendkívül lefogytam éhezések miatt? Tehát tudom növelni ezekkel a súlyomat? Az mindegy most, hogy zsírra vagy izomra. Nekem most mindenből kell, nem kis mennyiség. És jelenleg ezt (és ezekhez hasonló édességeket és sós dolgokat) tudom beszerezni és enni. A miértjét most nem bontanám ki.


"A szervezet nem tud mit kezdeni ilyen fölösleges cuccokkal elraktározáson kívül." - Ha jól tudom, akkor ezeket az egyszerű szénhidrátokat a szervezet gyorsan bontja le. Ha például gyakran eszek belőle (mondjuk 2 óránként), akkor tud hasznosulni máshogy is az elraktározáson kívül?


Köszönöm a válaszodat 2-es, szükséges volt felfrissíteni azokat a tudásokat, amiket írtál!

dec. 23. 19:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kell mindenből hatalmas mennyiség. Ha állandóan ilyen túlcukrozott és túlsózott egyszerű szénhidrátokat eszel, akkor az alakod (hatalmas has, vékony lábak és karok), bőröd (ránc, mert a cukor és a só vizet von el) fogja hosszabb távon bánni. Ráadásként a hirtelen egekbe menő dopaminszint miatt pedig később hirtelen csökkenésnél levert és erőtlen és motiválatlan leszel. Próbálj meg minőségibben étkezni.
dec. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezektől -mindegyiktől- gyorsan megemelkedik a vércukrod, majd gyorsan le is esik. Utóbbi komoly éhségérzetet vált ki, sőt rosszullétet is okozhat.

Ha csak ilyesmit tudsz enni, akkor űgy próbáld kiegyensúlyozottabbá tenni a vércukrod, ha egyszerre keveset eszel belőlük, de gyakrabban.

Minőségileg éhezel. Kellene húst, zöldéget-gyümölcsöt is enned. (Tudom, ez most nem megy.)

dec. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged valami folyadékba (pl.tejbe) beáztatott zabpelyhet egyél ezek helyett, az eltelít, nem csinál vércukor ugrálást, és sok rostot is tartalmaz. Sok vizet kell inni hozzá. Engem az mentett meg nehéz helyzetben :)
dec. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam, hogy (84?%-os) teljes kiőrlésű KorpoVIT kekszem is van, ami viszont már ételnek minősül (noha tartósítószert, térfogatnövelőt, meg miegyebeket tartalmaz). Most vegyesen eszem ezeket, de így is rendszerint éhségérzetem van. Megpróbálok a KorpoVIT-ból többet enni...


"Ha állandóan ilyen túlcukrozott és túlsózott egyszerű szénhidrátokat eszel..." - Értem. Ez most talán 2-3 hétig tartó étkezés lesz.

Nekem minden szervezetemben lévő raktáram lemerült, így van mit pótolni, legyen szó az akár zsírról is. De megértettem, amit írtál.


"Utóbbi komoly éhségérzetet vált ki, sőt rosszullétet is okozhat." - Igen, émelygő érzés is társul hozzá.


"Ha csak ilyesmit tudsz enni, akkor űgy próbáld kiegyensúlyozottabbá tenni a vércukrod, ha egyszerre keveset eszel belőlük, de gyakrabban." - Köszönöm szépen a tanácsot!


Köszönöm 3-as a tanácsodat! Jelenleg nincs rá lehetőségem, de szem előtt tartom.


Még egyszer köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

dec. 24. 10:20
 8/9 anonim ***** válasza:

"Az igaz, hogy huzamosabb ideig tartó éhezések sorozatán vagyok túl"

Nem az első ilyen jellegű kérdésed ez. Áruld már el, hogy te az anyagiak miatt éhezel néha? Vagy más oka van?

jan. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Részben anyagiak miatt, részben szagérzékenységem miatt nem tudok bármiféle ételhez hozzájutni.


Nem néha, hanem rendszeresen. És az utóbbi 3-4 vagy 5 hónapban szinte állandóan. Nem teszek fel minden éhezésről kérdést, meg valószínűleg a meglévők közül se láttad az összeset. (Nem csak így jellemeztem, hogy "huzamosabb ideig tartó éhezések sorozatán". Ezt a megfogalmazást inkább csak az utóbbi két hónapban kezdtem el használni.)

jan. 9. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!